הורי הנספים דורשים: ועדת חקירה

הורי הנערים שנספו באסון הטיול בנחל צפית דורשים מראש הממשלה נתניהו להורות על הקמת ועדת חקירה בחלתי תלויה לבדיקת נסיבות האסון.

ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ח

זירת האסון בנחל צפית
זירת האסון בנחל צפית
צילום: מד"א

חודשיים וחצי אחרי שעשרה נערים ונערות, שהיו מיועדים ללמוד בשנה הבאה במכינה הקדם צבאית "בני ציון", נספו באסון בנחל צפית, כינסו הבוקר ההורים השכולים מסיבת עיתונאים.

ההורים דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ועדת חקירה בלתי תלויה בראשות שופט בדימוס, לבדיקת הסיבות שהובילו לאסון.

יעל כהן, אמה של רומי כהן שנהרגה באסון, אמרה במסיבת העיתונאים, "אנו קוראים לראש הממשלה להקיים ועדה בלתי תלויה בראשות שופט לבדיקת כל הגורמים לאסון. איפה המדינה? איפה משרד החינוך? איפה משרד הביטחון?"

איציק אור, אביה של אלה ז"ל, אמר כי המטרה של פעולותיו היא שאסון כזה לא יחזור לעולם. "הילדים היקרים שלנו נספו באסון נוראי שאסור שיחזור. הלוואי שלא היינו צריכים להיות כאן, לכל משפחה האובדן קשה מנשוא. לכולנו ברור שלא ננוח עד שנוודא שאסון כזה לא יחזור".

נזכיר כי המשטרה העבירה לפני קרוב לחודשיים לפרקליטות את המלצותיה בעקבות חקירת אסון השיטפון בנחל צפית.

המשטרה המליצה להעמיד לדין את המדריך אביב ברדיצ'ב שהשתתף בטיול ולהאשימו בהריגה, ואילו את ראש המכינה, יובל כאהן, המליצה המשטרה להעמיד לדין באשמה של גרימת מוות ברשלנות.

המשטרה טרם גיבשה את המלצתה באשר לשאלה האם להעמיד לדין מדריכה נוספת שהשתתפה בטיול והמליצה שלא לבצע את הטיול באותו יום כמתוכנן.