יוגב: לכל ילד מגיעה אמא

ח"כ יוגב תוקף את הכוונה לאשר שימוש בפונדקאות לרווקים או לזוגות חד מיניים, "אנחנו מאמינים בחיזוק המשפחה היהודית".

חזקי ברוך , כ"ו בתמוז תשע"ח

בעד המשפחה היהודית. מוטי יוגב
בעד המשפחה היהודית. מוטי יוגב
צילום: הלל מאיר/TPS

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת תקיים היום (שני) דיון חוזר בחוק הפונדקאות, במטרה לאפשר גם לגברים להשתמש בפונדקאית במקרה של רווקים או זוגות גברים חד מיניים.

בשבוע שעבר הצביעה הוועדה על החוק ללא הסעיף המדובר. בהמשך לדיון, נערך הבוקר ברשת ב' עימות בין חברת הכנסת מירב בן ארי (כולנו) לבין חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי).

בראיון אמר יוגב, "החוק הזה פתח את האפשרות גם לנשים שנמנע מהן פרי בטן, ומאפשר להן ללדת, להביא ילדים לעולם, ותמכתי בכך. אבל היסוד הוא, שהמשפחה הטבעית היא אמא, אבא וילדים, זה תולדות אנושות. הילד הוא יצור חי, שזכאי לאבא ואמא, וגם הפסיכולוגיה יודעת את זה".

לדבריו, "ילד מחפש את השייכות לאמו, ובפונדקאות כזו הוא לא ידע מי אמו. יש מצבים של חוסר, פטירה או גירושין, אבל לא היינו רוצים בהם לכתחילה. מי נתן לנו את הרשות להביא את הילדים מראש למצב חסר?"

יוגב הוסיף והדגיש, "החוק לא נגד להטב"ים ספציפית. אבל שוו בנפשיכם, כל גבר רווק יוכל לקחת פונדקאית, ולקנות ילד. אדם שאין לו כח להשקיע בזוגיות, כי גידול ילד וזוגיות דורשים השקעה. יש פתרון לעשירים! – אין לך כח לזוגיות? קנה ילד. אבל אנחנו מאמינים בערך המשפחה, זה ערך יהודי בסיסי. זה ערך מקובל גם בעולם כולו, אפילו בעולם המוסלמי והנוצרי. אנחנו מאמינים בחיזוק המשפחה ובטובת הילד".

"עמדתה של היהדות ותורת ישראל, העמדה של העולם המוסרי, שהמשפחה הבסיסית, של אבא אמא והילדים, היא המשפחה הבסיסית, היא העבר ההווה והעתיד. זו המשפחה שאליה אנחנו מחנכים. אנחנו רוצים לראות את השונות וההשלמה של אמא ואבא. אם יש שונות, אם יש קשיים, יש לנו איך לטפל בזה, ויש לתורת ישראל מה להגיד. אבל, לא מראש להוליד ילד לעולם חסר בו הוא מחפש את השייכות שלו", הוסיף יוגב.