"ראוי לירוק על אוסטרליה"

נביל שעת' זועם על החלטת אוסטרליה להפסיק את מימון הרש"פ בגלל שהיא משלמת שכר למחבלים.

גיא כהן , כ"ו בתמוז תשע"ח

Nabil Shaath
Nabil Shaath
Reuters

נביל שעת', יועצו של מחמוד עבאס לענייני חוץ ויחסים בינלאומיים, תקף את אוסטרליה לאחר החלטתה להשעות כל מימון ישיר לרש"פ, בגלל שזו משלמת משכורות למחבלים ולמשפחותיהם.

"הדיבור המטונף הזה על 'הפושעים' בהקשר של הקדושים והאסירים שלנו – בזמן שאלה הם גיבורינו, גיבורי ההקרבה העצמית ונרות החירות... אי אפשר להשוות אותם לאסירים הישראליים בבתי הכלא של ישראל", אמר שעת', בדברים שתורגמו ע"י "מבט לתקשורת פלשתינית".

"החלטת אוסטרליה [להפסיק] להעביר 10 מיליון דולר הכעיסה אותי מאוד", הוסיף. "היא העבירה [את הסיוע לאו"ם]... כדי לא ישמש לתשלום משכורותיהם של בני משפחות [האסירים והקדושים]".

"במילים אחרות, האמת היא שמגיע להם שיירקו עליהם", פסק. אתם [האוסטרלים] משרתים את הקב"ה. אני לא רוצה את עשרת המיליון שלכם, איני רוצה לרדוף אחריהם".

אוסטרליה הודיעה לפני שבוע כי תפסיק להעביר סיוע ישירות לרש"פ, ותעביר אותה במקום זאת דרך האו"ם. שרת החוץ האוסטרלית, ג'ולי בישופ, הסבירה שמדינתה ביקשה אישור מהרש"פ לכך שהסיוע לא יגיע לידיהם של מחבלים – אך ללא הצלחה.

"כל סיוע שאש"פ מעניק למי שהורשע באלימות בעלת מוטיבציה פוליטית, הוא עלבון לערכים האוסטרליים וחותר תחת החלום של שלום משמעותי בין ישראל והפלשתינים", אמרה בישופ.