שכן לחיים

חובש מד"א הוקפץ לאירוע חירום באלפי מנשה, וגילה שהמטופל הוא שכנו, אותו הוא מכיר כבר 18 שנים. "הייתה לי זכות להציל את חייו".

אורלי הררי , כ"ז בתמוז תשע"ח

אודי ואילת
אודי ואילת
צילום: דוברות מד"א

אילת אליהו, חובש מתנדב ביחידת האופנועים של מד"א, קיבל קריאה על גבר שהתמוטט ואיבד את הכרתו בישוב אלפי מנשה שבו הוא מתגורר, לא חשב פעמיים וזינק מיד לכיוון האירוע.

רק כשאילת הגיע למקום, גילה שהמטופל הוא שכנו אודי חבצלת. אילת ביצע בשכנו פעולות החייאה ובאמצעות הדפיברילטור שנמצא ברשותו ככונן תגובה מיידית של מד"א, הוא נתן מכות חשמל שהחזירו לאודי את הדופק.

"אני מכיר את אודי כבר 18 שנים, הוא תושב ביישוב שבו אני מתגורר, היישוב הוא קטן וכולם מכירים את כולם", סיפר אליהו. ''אודי מתעסק בשיפוצים ובעבר אחי ואני נעזרנו בשירותיו. אין ספק שבזכות זמן ההגעה המהיר שלי ביחד עם הדפיברילטור והשימוש בו, לא נגרם לאודי נזק בכלל והיום הוא מתפקד בדיוק כמו בעבר.

''אני שמח ומאושר בכל פעם שאני רואה אותו על כך שהייתה לי הזכות והצלחתי להציל את חייו. זו חובתי האזרחית ככונן מגן דוד אדום", הדגיש.

אודי שחייו ניצלו סיפר כי "בזכות אילת ואנשי מגן דוד אדום אני חי ומתפקד היום ללא כל נזק. כשבוע לאחר התמוטטות השתחררתי מבית החולים והזמנתי את אילת לביתי. כשהגיע הוא סיפר לי את כל השתלשלות האירועים. הודיתי לו ונתתי לו בקבוק יין ושוקולד. אין לי ספק שאם אילת לא היה מגיע במהירות כזו עם הדפיברילטור מצבי היום היה אחר לחלוטין".