רון קרמן: חושש מעסקת שליט 2

האב השכול קורא לפרסם את מסקנות ועדת שמגר, "הועדה התוותה קוים ברורים בעסקאות לשחרור חיילים, למה זה נשאר חסוי".

בני טוקר , כ"ח בתמוז תשע"ח

זוכר כל יום. רון קרמן
זוכר כל יום. רון קרמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הדרישות של המתווך הקטרי בין ישראל לחמאס ונציג קטר לשיקום רצועת עזה מדאיגות את רון קרמן אביה של טל קרמן הי"ד שנרצחה בפיגוע באוטובוס קו 37 בשדרות מוריה בחיפה.

בראיון לערוץ 7 הוא מביע דאגה מכניעה של ממשלת ישראל שלדבריו שוב תיכנע ללחצים ותשחרר שוב מחבלים, "אני מודאג, לצערי מדינת ישראל שחררה יותר מאלף מחבלים בעסקת שליט והמשיכה את הקו הכושל של כניעה למחבלים.

אני רציתי ששליט יחזור הביתה אבל חשבתי שיש דרכים אחרות לעשות זאת. לצערי הפוליטיקאים חושבים אחרת והם מחנכים את המחבלים איך להתייחס אלינו. מחבלי החמאס מבינים שהפוליטיקאים הישראלים מאוד לחיצים ושאפשר לכופף אותם ובמלחמה אם אתה נכנע הצד השני מנצח".

לדבריו לכידתם המחודשת של משוחררי עסקת שליט ששבו לדרך הטרור והדרישה כעת לשחררם מוכיחה את גודל האיוולת, כלשונו.

"אותם משוחררי שליט שחזרו לפעול למרות שחתמו בשחרור על מסמך שמעלה חיוך כי אף אחד לא האמין שאחרי החתימה הם לא יחזרו לטרור, ועכשיו דורשים לשחררם שוב. אני מצטער אבל אני לא סומך על הממשלה שלא תיכנע אנחנו רואים את הרפיסות של הממשלה גם כלפי טרור העפיפונים חשבנו שממשלת ימין תושיע זה לא קרה".

קרמן מזהיר כי כל עוד לא יפורסמו המלצות ועדת שמגר בעניין עסקאות חילופי שבויים הפוליטיקאים ימשיכו להתל בציבור, "אני רואה היום חזרה על הטעויות שקדמו לעסקת שליט. בזמנו הייתה ועדת שמגר שהתוותה קווים ברורים מה לעשות על מנת לשחרר חיילים או אזרחים שנחטפו אבל עד היום הדו"ח לא התפרסם מטעמים של בטחון המדינה, אבל האמת היא שהפוליטיקאים לא רוצים שיגידו להם מה לעשות זו הסיבה האמתית".