"לדאוג לציבור שלא צורך חשמל בשבת"

במהלך דיוני וועדת הכלכלה אודות רפורמת החשמל ביקש ח"כ יעקב אשר לתת את הדעת לציבור המחמירים שלא לצרוך חשמל בשבת אלא על ידי גנרטור

חיים לב , כ"ח בתמוז תשע"ח

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת הכנסת דנה אתמול בתיקון לחוק משק החשמל והחלה להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית בדמות הרפורמה במשק החשמל.

במהלך דיוני הוועדה ביקש ח"כ יעקב אשר לתת את הדעת לציבור המחמירים שלא לצרוך חשמל בשבת אלא על ידי גנרטור. מדובר בעיקר בקבוצות מסוימות בציבור הליטאי המחזיקים בחומרא זו מידי שבת וחג.

"יש ציבור גדול שלא משתמש בחשמל בשבת והפתרון של מתקנים קהילתיים עירוניים, לרשות שתרצה לעשות את זה, הוא חשוב מאוד ואני מבקש שזה יוטמע בתוך החוק", אמר ח"כ אשר.

אשר הוסיף הוסיף כי "צריך לעשות צדק גם כלכלי וגם ערכי לכל הציבור".

היו"ר ח"כ איתן כבל פתח את הישיבה ואמר כי מבלי להגזים בחשיבות הנושא, מדובר ברפורמה הגדולה ביותר במשק בעשור האחרון.

"הדבר החשוב הוא לשרת את אזרחי ישראל שידעו שהולכת להיות תחרות אמתית שהם הולכים להרגיש בכיסם – אם זה לא יקרה כולנו הפסדנו", אמר. הוא הוסיף כי לרפורמה יש גם השלכות על אלפי עובדים וזה משהו שהוא לא יכול להתעלם ממנו.

"מדובר בדרמה ואני מקווה שהמדינה תדע לתת מענה לעובדים האלה", אמר. הוא הזכיר כי היה סקפטי שהרפורמה אכן תצא לדרך והופתע לטובה בכך שהשבוע התחיל הדיון והבהיר: "בכוונתי להעביר את הרפורמה לא יאוחר מיום חמישי בצהריים".