"חצי מליון תושבים הפכו לבני ערובה"

"גנים, ובתי ספר, לא יוכלו להיפתח, ומצוקת הדיור ביו"ש רק גוברת. אני קורא לשר האוצר לגלות אחריות ולגמור את הסיפור הזה", אומר דגן.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ח

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מעל 10,000 יחידות דיור, מתוכן כ 1254 בשומרון, מעוכבות בשל עיצומים במנהל האזרחי.

העיצומים שהחלו לפני כשלושה שבועות, פרצו בשל חוסר הסכמה בין ועד העובדים של המנהל האזרחי בראשותו של בני אלבז, לבין האוצר.

אלא שהעיצומים משפיעים לא רק על המנהל האזרחי, אלא בפועל על כחצי מליון בני אדם, המתגוררים ביהודה ושומרון ותלויים בבנייה לא רק בדרג המדיני אלא גם במנהל האזרחי.

על פי הערכות: כ 10,000 יחידות דיור מעוכבות ע"י המנהל האזרחי. מתוכן כ 1254 במועצה האזורית שומרון, דבר שיביא לכך שתוכניות בניה שהיו צריכות לעלות לדיון במת"ע הקרובה יהיו מעוכבות.

"כאילו לא די בכך שכל בית בשומרון, זקוק ל 4 אישורים של דרג מדיני, כעת תושבי השומרון, הפכו גם לבני ערובה של סכסוך בין עובדי המנהל האזרחי לאוצר", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "גנים, ובתי ספר, לא יוכלו להיפתח, ומצוקת הדיור ביו"ש רק גוברת. אני קורא לשר האוצר לגלות אחריות ולגמור את הסיפור הזה.

שביתה במנהל האזרחי, כמוה כשביתה כוללת במשק, ועל שר האוצר וראש הממשלה להתייחס לנושא הזה בהתאם אנחנו מבינים את מצוקת עובדי המנהל האזרחי, ואת הצורך בפרנסה הוגנת, ומבקשים מהאוצר לפתור את הבעיה ולא להשאיר חצי מליון בני אדם ללא מענה במשך שבועות ארוכים".