פרשת הרצח בדומא:
שקד: מקווה למידת הרחמים

שרת המשפטים שיגרה מכתב לח"כ בן צור ובו היא כותבת כי היא "מקווה שהדיון יעשה במידת הרחמים והקטין ינהל את משפטו מחוץ לבית המעצר".

אורלי הררי , כ"ט בתמוז תשע"ח

איילת שקד ואסתר חיות
איילת שקד ואסתר חיות
צילום: הלל מאיר/TPS

שרת המשפטים איילת שקד שיגרה אמש (ד') לח"כ יואב בן צור מש"ס תשובה להצעה לסדר היום אותה הגיש ח"כ בן צור תחת הכותרת "עמדת הפרקליטות מצדדת בהמשך מעצרו של הקטין מפרשת דומא חרף הנסיבות ועל אף הערות בית המשפט".

בתשובתה אומרת השרה שקד כי היא מקווה שבדיון היום בבית המשפט ינהג במידת הרחמים עם הקטין "מהפרקליטות נמסר לי שביום 5.7.18 הורה בית המשפט לקבל תסקיר שירות המבחן שיבחן אפשרות לשחרור הקטין וכן לאפשרות להשמתו תחת איזוק אלקטרוני. הדיון להחלטה בבקשת ההגנה לשחרור קבוע למחר.

לאור התמונה שנחשפה לציבור עד כה, אני מקווה שהדיון בשאלת מעצרו יעשה במידת הרחמים והשופטים יאפשרו לקטין לנהל את משפטו מחוץ לבית המעצר", כתבה השרה שקד.

השרה הוסיפה כי "ובכלל, כלקח כללי מהפרשה הזו שטרם הסתיימה, אני מציעה לכל הצדדים לא למהר לחרוץ גורלות על פי כותרות בתקשורת".

כאמור, הדברים מגיעים כתשובה לבקשה לדיון במליאה אשר היה צפוי להתקיים אמש והוסר לבקשת ח"כ בן צור לאור תשובת השרה.

בדברי ההסבר לבקשה נכתב "דומה ובפרשת דומא הפרקליטות מצוייה במצב שאינו מאפשר לה לסגת מעמדתה. משפטנים בכירים ואנשי מקצוע הגיעו למסקנה שהקטין אינו קשור לפרשת ההצתה. אין חולק שנהגו בו בחקירות במקסימום חומרה, הוא פגוע נפשית, ובכל זאת בפרקליטות מתעקשים על המשך מעצרו, אפילו היום הורה בית המשפט לשרות המבחן לבחון את שחרורו, בניגוד לעמדת הפרקליטות".

הבוקר צפוי להתקיים בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד דיון בבקשה לשחרורו של הקטין ממעצר.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את הקטין יחד עם עו"ד ציון אמיר מסר "כולנו תקוה שלאחר מאבק של שנתיים וחצי שבסופו נפסלו הודעותיו של הקטין, וכן לאור כל ההשלכות הקשות שנבעו והשפיעו עליו במהלך החקירה והמעצר, יורה ביהמ"ש על שחרורו ממעצר כפי שאף הומלץ על ידי שרות המבחן".