הדרישה החדשה של טיבי

עימות פרץ (חמישי) בוועדה שעוסקת בחוק הלאום בכנסת זאת בשל דרישה חדשה של אחמד טיבי. דיכטר הודיע שיפעל בקואליציה למנוע את המהלך.

חזקי ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ח

דיון על חוק הלאום
דיון על חוק הלאום
צילום: לע"מ

ח"כ אחמד טיבי דרש הבוקר (חמישי) מחבר הכנסת אמיר אוחנה, יו"ר ועדת חוק יסוד הלאום, לאפשר לחבר הכנסת לשעבר מוחמד בָּרָכֵּה להשתתף בוועדה כפי שאופשר למנכ"ל הסוכנות לדבר היום בוועדה.

נציין כי אתמול נענה אוחנה לפנייתו של יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי לאפשר למנכ"ל הסוכנות לשאת דברים בוועדה. "החלטתי להיעתר לפנייתו של יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי. אנחנו נזמין את מנכ"ל הסוכנות היהודית, ג'וש שוורץ, והוא יגיע כדי לשאת דברים בשם יהדות העולם. מדינת ישראל היא הבית הלאומי של העם היהודי כולו ואכן חשוב לשמוע גם את קולה של היהדות העולמית".

היום כאמור הגיע המנכ"ל לדבר אך חבר הכנסת אחמד טיבי הפריע לו תוך דרישה להזמין את יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל בָּרָכֵּה לדיון.

ח"כ אבי דיכטר, יוזם החוק, הודיע שיפעל בקואליציה כדי שהדבר לא יתאפשר, "ועדת המעקב אינה אפילו גוף סטטוטורי. אני מתנגד נחרצות להופעת ברכה".

טיבי ביקש להעביר מסר לציבור הערבי בישראל, "אני קורא לזוגות צעירים ערבים שרוצים לשדרג את עצמם ולדאוג לעתיד ילדיהם לעבור ולגור בעפולה, כרמיאל ונצרת עלית".