דרמה בבית המשפט
הקטין מפרשת דומא שוחרר למעצר בית

בית המשפט המחוזי בלוד הורה הבוקר (חמישי) על שחרור הקטין למעצר בית עם איזוק אלקטרוני ופיקוח. השחרור יעוכב עד יום ראשון.

אלירן אהרון , כ"ט בתמוז תשע"ח

עורכי הדין של עצורי דומא
עורכי הדין של עצורי דומא
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל הבוקר (חמישי) את בקשת עו"ד עדי קידר מארגון חוננו ועו"ד ציון אמיר אשר מייצגים את הקטין בתיק דומא והורה על שחרור הקטין למעצר בית עם איזוק אלקטרוני ופיקוח.

השופט עמי קובו החליט כי הקטין ישהה במעצר בית מלא בפיקוח מפקחים ועם איזוק אלקטרוני. כמו כן הוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ. השחרור יעוכב עד יום ראשון לאחר שהפרקליטות הגישה עיכוב ביצוע להחלטה ושוקלת לערער על ההחלטה.

לפני כחודש קבע בית המשפט המחוזי בלוד כי הודאות שני הנאשמים בפרשת הרצח בדומא שבו נרצחו שלושת בני משפחת דוואבשה קבילות ברובן למעט אלה שנגבו ב"אמצעים מיוחדים" או עינויים. הודאות מסוג זה נפסלו.

נזכיר כי עמירם בן אוליאל הוא הנאשם המרכזי, ומיוחסות לו שלוש עבירות רצח בגין השלכת בקבוק תבערה לחדר השינה של המשפחה הפלסטינית בכוונה תחילה לגרום למוות. עוד מיוחסות לו שתי עבירות ניסיון רצח, עבירות הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני.

הקטין מואשם בקשירת קשר לביצוע רצח, אך לא ברצח עצמו. נטען שלא יצא לבסוף כדי לבצע את המעשה, אבל היה מעורב בתכנון. בנוסף מיוחסים לו שישה אישומים בגין ביצוע שורה של עבירות הצתה במקומות נוספים ועבירות נוספות.

נזכיר כי אמש שרת המשפטים איילת שקד שיגרה לח"כ יואב בן צור מש"ס תשובה להצעה לסדר היום אותה הגיש ח"כ בן צור בעניין הקטין. בתשובתה כתבה השרה שקד כי היא מקווה שבדיון היום בשאלת שחרורו ממעצר של הקטין ינהג בימ"ש במידת הרחמים עם הקטין "מהפרקליטות נמסר לי שביום 5.7.18 הורה בית המשפט לקבל תסקיר שירות המבחן שיבחן אפשרות לשחרור הקטין וכן לאפשרות להשמתו תחת איזוק אלקטרוני. הדיון להחלטה בבקשת ההגנה לשחרור קבוע למחר.

לאור התמונה שנחשפה לציבור עד כה, אני מקווה שהדיון בשאלת מעצרו יעשה במידת הרחמים והשופטים יאפשרו לקטין לנהל את משפטו מחוץ לבית המעצר." כתבה השרה שקד.

השרה הוסיפה כי "ובכלל, כלקח כללי מהפרשה הזו שטרם הסתיימה, אני מציעה לכל הצדדים לא למהר לחרוץ גורלות על פי כותרות בתקשורת.".