מלחמת אגו של פרקליטות המדינה

"בית המשפט מתחיל היום בתיקון עוול קשה, מהקשים וחמורים בתולדותיה של מדינת ישראל, שהמדינה עוללה לקטין הזה ולמשפחתו", אמר סמוטריץ'

אלירן ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיע היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בלוד ונכח בדיון שעסק בשחרור הקטין הנאשם במעורבות בפרשת הרצח בדומא.

"בית המשפט מתחיל היום בתיקון עוול קשה, מהקשים והחמורים בתולדותיה של מדינת ישראל, שהמדינה עוללה לקטין הזה ולמשפחתו.

העובדה שהוא מוחזק כבר למעלה משנתיים וחצי בתנאים גרועים מאלה שמוחזקים בהם מחבלי חמאס היא תוצר של מלחמת אגו של פרקליטות המדינה מהמחלקה היהודית בשב"כ ששמו את כל יוקרתם על כתפיו על כתפי משפחתו. גם התנהלות פרקליטת מחוז מרכז בדיון היום, הייתה שערורייתית וחסרת אח ורע גם לא בדיונים הנוגעים לעבריינים כבדים ולמשפחות פשע.

אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה להתערב סוף סוף בתיק הזה ולהפסיק את מחול השדים שפוגע אנושות במעט מאוד האמון שעוד נשאר לציבור במערכת אכיפת החוק".

נציין כי בית המשפט המחוזי בלוד החליט הבוקר (ה') לשחרר למעצר בית מלא את הקטין זאת לאחר ששהה במעצר יותר משנתיים והואשם בקשירת קשר לרצח ועבירות נוספות. השופט עמי קובו החליט כי הקטין ישהה במעצר בית מלא בפיקוח מפקחים ועם איזוק אלקטרוני.

כמו כן הוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ. השחרור יעוכב עד יום ראשון לאחר שהפרקליטות הגישה עיכוב ביצוע להחלטה ושוקלת לערער על ההחלטה.