נתניהו: איראן היא הבעיה

ראש הממשלה שוחח עם עיתונאים טרם שובו ממוסקבה לישראל והסביר כי בירושלים לא רואים את המשטר הסורי כבעיה, אלא מורדים מהתבססות איראן

ניצן קידר , כ"ט בתמוז תשע"ח

ראש הממשלה ורעייתו, יוצאים ממוסקבה
ראש הממשלה ורעייתו, יוצאים ממוסקבה
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר כי לישראל אין בעיה אמיתית עם המשטר הסורי אלא עם הכוחות האיראניים והגרורות שלהם הפועלים בשטח סוריה.

"לא היתה לנו בעיה עם משטרי אסד. במשך ארבעים שנה לא נורה כדור אחד שם ברמת הגולן. הטרידו אותנו דאע"ש וחיזבאללה בסוריה וזה נשאר אותו דבר. קבעתי מדיניות ברורה שאנחנו לא מתערבים. זה לא משתנה", דברי נתניהו.

בשיחה עם עיתונאים, טרם המראתו ממוסקבה לישראל, אמר ראש הממשלה כי רוסיה כבר הצליחה להרחיק את הכוחות האיראניים למרחק של עשרות קילומטרים מגבולה הצפוני של ישראל.

הוא הסביר מדוע תקפה ישראל הבוקר בשטח סוריה. "אנחנו נקפיד הקפדה יתרה על הסכמי ההפרדה ולא נקבל שום זליגות. הדברים האלה הובהרו בצורה הכי חדה".

הוא ציין כי ארה"ב משותפת בהידוק היחסים עם רוסיה על רקע הנעשה בסוריה.

ראש הממשלה נשאל גם על אפשרות הקדמת הבחירות. לדבריו, כדאי לקיים את הבחירות לכנסת "שבועות או ימים לפני התאריך המיועד אבל זה לא תלוי רק בי".

הוא ציין שגם המשבר מול המפלגות החרדיות בחוק הגיוס עלול לשנות את התמונה. "יש אפשרות לבקש דחייה מבג"ץ ויש אפשרות לנסות להביא את החוק אבל אני לא חושב שזה מעשי. מסתמן שתהיה בקשת דחייה".