השמאל זועם על כוכב ה-NBA שביקר בימ"מ

כוכב אלופת הליגה הטובה בעולם, דריימונד גרין, ביקר אצל הנשיא ריבלין וירה במטווח של הימ"מ. השמאל בארה"ב כועס.

גיא כהן , כ"ט בתמוז תשע"ח

דריימונד גרין בימ"מ
דריימונד גרין בימ"מ
צילום: דוברות המשטרה

השמאל בארה"ב זועם כל כוכב קבוצת הכדורסל "גולדן סטייט ווריורס", דריימונד גרין, בעיקר בשל העובדה שהשתתף במטווח של הימ"מ בעת ביקורו בישראל בשבוע שעבר.

הביקור, שארך ארבעה ימים, אורגן ע"י ארגון ידידי צה"ל בארה"ב, וכלל פגישה עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין.

בין פעילותיו של גרין בישראל היה כאמור גם ביקור בבסיס משמר הגבול, שם ירה בנשקים שונים במטווח של הימ"מ, היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור. הוא צולם כשהוא רכון מעל רובה צלפים ומחייך למצלמה.

"השתמשו בך", הודיע לו שון קינג מארגון השחורים הקיצוני Black Lives Matter. "לחייך חיוך גדול עם רובה צלפים בישראל, בביקור שאורגן ע"י ידידי צה"ל, זה דבר פוגעני בצורה נוראית. רק לא מזמן, הם שחטו מאות פלשתינים בלתי חמושים עם הרובים הללו".

דייב זירין, עורך הספורט של שבועון השמאל הוותיק The Nation, ביקש לדעת מדוע גרין דחה את הזמנתו של הנשיא, דונלד טראמפ, לבקר בבית הלבן, והסכים לנסוע לישראל ולפגוש שם את ריבלין (גרין וחברי קבוצתו סירבו לבקר אצל טראמפ לאחר שזכו בגביע ה-NBA בשנה שעברה, על רקע המחלוקת סביב סירובם של שחקנים לעמוד בזמן השמעת ההמנון, כמחאה על גזענות).

"למה להשתתף בסיור שאורגן ע"י ידידי צה"ל? למה לדחות את דונלד טראמפ ולקבל את הזמנתו של ריבלין?", תהה זירין, שצוטט ע"י סוכנות הידיעות JTA. "מדוע לבקר ב'יחידות משמר הגבול ללוחמה בטרור' זמן כה קצר אחרי טבח מאי? למען האמת, מזעזע לראות את דריימונד גרין מחייך ויורה ברובים בחברתם. יחידות הלוחמה בטרור המשטרתיות הללו הן חלק מהצבא שירה למוות ביותר מ-60 פלשתינים שהפגינו ליד הגבול במאי, לפני פחות מחודשיים".