הביקורת על גרמן: "דברים שלא ייאמרו"

ביקורת חריפה מצד חברי כנסת על ההשוואה שערכה ח"כ יעל גרמן בין שתיקת העולם בשואה לבין השתיקה בחוק הלאום.

חזקי ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ח

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אבי דיכטר מגיב היום (חמישי) בשיחה עם ערוץ 7 להשוואה שערכה ח"כ יעל גרמן בישיבת ועדת חוק הלאום בין שתיקת העולם בשואה לבין השתיקה הקשורה לדעתה לחוק הלאום.

''עדיף היה לא לשמוע את ההבהרה הזו. ההבהרה הזו רק מעצימה את המשמעות הנוראה. להשוות בין חוק הלאום לבין שתיקה על טבח היהודים בשואה. אלה דברים שלא ייאמרו".

"הייתי מביט מול המראה ומשפיל את עיניי. להשוות את זה לשתיקה מול טבח היהודים בשואה, זה או שאין לה מושג מה היה בשואה, או שאין לה מושג על המשמעות של מה זה נקרא שתיקה, או שאין לה מושג בכלל של מה המשמעות של כבוד בסיסי לבני אדם בכלל ולפרלמנטרים בפרט", הוסיף דיכטר.

לדבריו, "אלה דברים שלא מתאים לחברת כנסת בישראל לומר כאן בהקשר לחוק לאום. זה פשוט דברים נוראיים''.

ח"כ מיקי זוהר אמר כי "דבריה החמורים של ח"כ גרמן מייצגים את הזיוף השמאלני בהתגלמותו. בעיניה שמירה על הלאום היהודי היא עוול, ומדינה ששומרת על הציביון שלה ועל היותה בית לעם היהודי היא טעות. עם ערכים מעוותים שכאלה, ספק אם היתה קמה המדינה".

סגן שר הביטחון, ח"כ אלי בן דהן, ציין כי "אין גבול להתדרדרות השיח של השמאל. מספיק עם השימוש המבזה בזיכרון השואה על מנת להביע דעות כחלק מהשיח הפוליטי. השואה היא אירוע חד פעמי בהיסטוריית העולם - ואין שום אירוע שדומה לו. בוודאי לא חוק שאמור לחזק את מדינת ישראל ואת העם היהודי".

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי הגיבה ואמרה כי "ההשוואה בין חוק הלאום לשואת העם היהודי , ושתיקה מול רצח שישה מיליון יהודים היא שקר ועיוות היסטורי חמור, ואסור לכנסת לעבור על כך בשתיקה. טוב תעשה חברת הכנסת גרמן אם תחזור בה מהדברים. המילים המקוממות של חברת כנסת , בעברה גם שרה בממשלת ישראל, עוד ישמשו את שונאי ישראל בעולם ואת מכחישי השואה".

מזכ"ל האיחוד הלאומי, אופיר סופר, אמר כי "ההשוואה של ח"כ גרמן היא שפלה. לצערנו ההתבטאות של גרמן מעידה על אובדן דרך מוחלט בשמאל הישראלי. ההשוואה המקוממת בין שתיקת הפולנים מול רצח עם לבין חוק השומר על מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי מעידה על טשטוש ההבנה מהי זהותה היהודית והלאומית של מדינת ישראל והיא חלק מהניסיון להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה".