דרמה: סוכן ה-FBI תחת חקירה בקונגרס

פיטר סטרוק מעיד בשידור חי אך מסרב לענות לשאלות לגבי החקירות נגד קלינטון וטראמפ.

תגיות: קונגרס FBI
גיא כהן , כ"ט בתמוז תשע"ח

בכיר ה-FBI, פיטר סטרוק, מעיד כעת בשידור חי בקונגרס אך הוא מסרב לענות לשאלות לגבי החקירות נגד הילארי קלינטון ודונלד טראמפ, בהן היה מעורב.

מנהל הישיבה, חבר הקונגרס הרפובליקני בוב גודלאטה, העומד בראש ועדת המשפט של בית הנבחרים, דרש מסטרוק לענות על השאלה ואיים כי אם ימשיך לסרב, יעבור עבירה. הדמוקרטים קטעו שוב ושוב את דבריו של גודלאטה וטענו כי לסטרוק יש זכות לסרב להשיב לשאלות. חברי קונגרס דמוקרטיים ביקשו להפסיק את הישיבה וגודלאטה סירב.

סטרוק ביקש להתייעץ עם עורך דין מטעם ה-FBI, וגודלאטה אמר שמותר לו להתייעץ רק עם עורך דינו.

סטרוק ובת זוגו, ליסה פייג', אף היא סוכנת FBI, החליפו ביניהם מסרונים לאורך חודשים ארוכים מהם עולה בבירור ששניהם התנגדו באופן אישי ובוטה לאפשרות שטראמפ ייבחר. סטרוק הבטיח לפייג' במסרונים כי יצליחו למנוע את בחירותו של טראמפ, במילים "נעצור אותו". גם פייג' זומנה להעיד בקונגרס אך סירבה להופיע.

בימין טוענים נגד סטרוק כי הקל על קלינטון בחקירתו נגדה, וכי החמיר עם טראמפ, מתוך מניעים פוליטיים. לטענת רבים, החקירות נגד טראמפ פסולות בשל ההטייה הפנימית של חוקרי ה-FBI.

סטרוק אמר שהמילים "נעצור אותו" נכתבו בשעת לילה מאוחרת, בתגובה לדברים "איומים" שאמר טראמפ על בני זוג מוסלמיים שנשאו דברים בוועידה הארצית של המפלגה הדמוקרטית, בתקופת הבחירות. בנם של בני הזוג, שהיגר עמם לארה"ב, נהרג בשירות צבא ארה"ב בעיראק.