ציד של בעלי חיים עלול להסתיים בטרור

תופעת הציד שכיחה באזור יהודה ושומרון, אך לעיתים מתבצעת בלי תיאום ועלולה להיות מסוכנת.

ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ח

רובי ציד שנתפסו
רובי ציד שנתפסו
צילום: דובר צה"ל

תקופת הרמדאן שהיתה מאופיינת בהתייקרות הבשר בבתי העסק הפלסטינים, גרמה לרבים מהם לצוד בעצמם בעלי חיים לאכילה.

העלייה בשכיחות הצייד חייבה את כוחות צה״ל להיות עירניים ולפעול לשמירה על הביטחון במרחב, בשל העובדה שפלסטינים המבצעים ציד בעלי חיים ביהודה ושומרון יורים לעיתים סמוך ליישובים ישראלים.

רק לפני כחודש נתפסו חמישה נשקי ציידים, אקדח וכמות גדולה של תחמושת במהלך סיור למציאת נשקים בחטיבה המרחבית "בנימין". כלל הממצאים הועברו לכוחות הביטחון.

מספר ימים לאחר מכן, בעקבות ירי שנשמע ליד הישוב חוות גלעד, יהודי הבחין בפלסטיני עם רובה ציד בשטח פתוח והזעיק את כוחות הביטחון. כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית "שומרון" ביצעו מרדף אחר הפלסטיני עד למציאתו בכפר הסמוך.

בסוף השבוע האחרון נשמע ירי באזור הישובים איתמר וגדעונים. נציג מרשות הטבע והגנים הבחין כי ישנו צייד באזור והזעיק את כוחות צה"ל לתפוס את החשוד. לאחר סריקות נמצא צבי מת באזור שמיעת הירי.

"כל חמוש עם נשק בלא אישור אשר נמצא סמוך ליישוב עלול להוות איום ולכן אירועי הצייד נלקחים בצורה רצינית ובהתאם לכך התוצאות- ארבעה אירועים ברציפות בהם נתפסו ציידים ונעצרו ע"י כוחות הביטחון. לא נאפשר לתופעת הציד להוות סכנה לתושבים באזור", אמר קצין ההגמ"ר של החטיבה המרחבית "שומרון", רס"ן שלומי כהן.

סמח"ט בנימין, סא"ל עמרי יועץ, מוסיף כי "כוחות הביטחון פועלים יום ולילה בפעילות התקפית יזומה של סריקות אמל"ח ובבידוקים בכבישים כחלק מהמערכה באמל"ח הבלתי חוקי ביהודה ושומרון.
אנו מבינים בנוסף לכך שחל איסור לבצע צייד לא חוקי שיכול לפגוע בבעלי החיים שחיים כאן בגזרה. ישנה סכנה כי כלי נשק שאמורים לשמש לצייד ישמשו לטרור ואנו עושים מאמצים רבים על מנת למנוע את התופעה. רק בחטיבת בנימין נתפסו מתחילת השנה 53 נשקים שונים".