אני עובר חינוך מחדש

אחרי 50 שנים על הבמה שלמה בראבא מספר על ההחלטה לוותר על עבודה בשבת, "מסתכלים עליי ומגיבים בבוז. מוזר כזה, תינוק שנשבה". צפו

ערוץ 7 , א' באב תשע"ח

שלמה בראבא
שלמה בראבא
צילום: Moshe Shai/FLASH90

הקומיקאי והשחקן שלמה בראבא חושף בתכנית "בין השמשות" בהגשת דב אלבוים את התקרבותו לדת ולשמירת השבת.

בתכנית מדבר הקומיקאי הפופלארי על החיים כנער בצל הורים שניצלו מתופת הנאצים וחוששים מחזרתם, על השמחה בחייו על חיזוק התא המשפחתי ואפילו על הביקור באומן.

בראיון מספר בראבא על הרמות הגבה של האנשים מסביב בעקבות החזרה לחיק היהדות, "מסתכלים עליי ומגיבים בבוז".

"כשאני הולך ברמת אביב ואומר שבת שלום, יש לי שכנה שאומרת 'טפו'. תגיד סוף שבוע נעים, מה שבת שלום?".

"אומרים 'שלוימל'ה השתגע. הוא חוזר בתשובה", שואל אותו אלבוים ובראבא משיב, "כן, הוא קורה לו משהו. מסתכלים עליי באיזה בוז כזה, אתה יודע, הוא נהיה מוזר...הוא מחייך. מי מחייך ברמת אביב? כן, זה ילד שנשבה. מה זאת אומרת לקום בבוקר? למי, למה למו...".

בראבא סיפר כי הוא מניח תפילין ולאחרונה הפסיק לעבוד בשבת, "כשהתעייפתי מהמסע ומהמרירות. עייפתי עייפתי והתגעגעתי לילד התמים שבי ומצאתי את עצמי קם בבוקר ואומר 'תודה' - להודות! חברי בתיאטרון שואלים 'להודות למי?'".

בראבא עבר תחנות רבות בחייו, בתחילת שנות השמונים שיחק בתוכנית הטלוויזיה הפופלארית אז "זהו זה!" יחד עם מוני מושונוב, גידי גוב ושחקנים מוכרים נוספים.

שם הוא זכור בעיקר בזכות דמותו של "יאצק" שהסביר על מקומות בארץ במבט הומוריסטי. הוא הופיע בהצגות תיאטרון רבות, בתכניות טלויזיה, כמו גם בסרטי קולנוע.