הסלמה בדרום
יותר ממאה רקטות, ארבעה פצועים בשדרות

שתי רקטות התפוצצו אחה"צ בשטח העיר, אחת ליד בית כנסת והשנייה בחצר בית. ארבעה בני משפחה נפצעו קל. כל הפרטים על ההסלמה בדרום.

עוזי ברוך , ב' באב תשע"ח | עודכן: 23:54

הבניין של חמאס שהותקף
הבניין של חמאס שהותקף
צילום: דובר צה"ל

ארבעה בני אדם, כולם בני משפחה אחת, נפצעו לפני צאת השבת מרסיסים לאחר שרקטה נפלה בתוך שטח העיר שדרות.

פרמדיקים של מד"א טיפלו באב המשפחה, בן 50 שסובל מרסיסים במצח וברגליים, בת 14 עם רסיסים בפנים וברגליים, בת 15 עם רסיסים בפנים ואם המשפחה בת 45 עם רסיסים ברגליים. הם פונו לבית החולים ברזילי באשקלון, שם אמרו כי כל הפצועים במצב קל.

קודם לכן התפוצצה רקטה בעיר ליד בית כנסת ולא גרמה לנפגעים. במקביל, צה"ל הודיע כי תקף מבנה רב קומות במחנה הפליטים שאטי בעיר עזה ששימש את חמאס כמתקן אימונים ללוחמה בשטח בנוי.

מתחת לבניין שהופצץ נחפרה מנהרת לחימה ששימשה לתרגול לחימה תת-קרקעית.

התקיפה נעשתה לאחר שיושבי הבניין הוזהרו מראש על-ידי כוחות צה"ל. "תקיפה זו היא ביטוי אחד מני רבים ליכולת המודיעינית והמבצעית של צה"ל שתעמיק ותתעצם ככל שיידרש", אמרו בצבא.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים משעות הלילה התייעצויות שוטפות עם שר הביטחון, הרמטכ"ל ובכירי מערכת הביטחון. גורם מדיני אמר: "הוחלט על פעילות תקיפה מול התוקפנות מעזה. ישראל תגביר את העוצמה ככל שיידרש. הנחתנו על חמאס את המכה הקשה ביותר מאז צוק איתן".

כיפת ברזל יירטה לפחות 20 רקטות ופצמ"רים מאז שעות הלילה. מלבד נזק ללול, לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. במקביל, גם השריפות כתוצאה מהפרחת עפיפוני תבערה ובלוני נפץ נמשכו היום. 15 שריפות פרצו היום, כולל שתיים ביער גברעם, ובכולן הושגה שליטה.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט קיים הערכת מצב באוגדת עזה בהשתתפות מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף יהודה פוקס ומפקדים נוספים. בהערכת המצב הוצגה פעילות הכוחות ומוכנותם להגברת עוצמת הצעדים המבצעים ככל שיידרש.