"הקבינט יושב רגל על רגל"

"הסיפור האמיתי שלנו זה פוליטיקאים ומדינאים שמכסתחים את עצמם בקבינט ולא מקבלים החלטות כבר ארבע שנים", טוען אבי גבאי.

חזקי ברוך , ב' באב תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: הלל מאיר/TPS

באופוזיציה תקפו במהלך השבת את מדיניות הממשלה בעקבות ההסלמה בדרום במסגרתה שוגרו קרוב למאה רקטות ופצצות מרגמה מרצועת עזה לשטח ישראל.

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר בשיחה עם משדר חדשות עשר כי "הנבל האמיתי פה הוא חמאס, כשיורים עלינו צריך לירות בחזרה. לצד זה, הסיפור האמיתי שלנו זה פוליטיקאים ומדינאים שמכסתחים את עצמם בקבינט ולא מקבלים החלטות כבר ארבע שנים".

לדברי גבאי, "מאז 'צוק איתן' הם לא קיבלו החלטות בנושא עזה. התפקיד של רה"מ ושר הביטחון זה לקבל החלטות מדיניות ולהפעיל מנופים כלכליים ואסטרטגים. הם לא עושים את העבודה שלהם, הם נותנים לצבא לטפל באירועים כשיש אירועים ובשאר הזמן יושבים רגל על רגל".

הוא הוסיף: "אני שומע קולות על יציאה למלחמה – אנחנו לא שם, למי שיש 'כיפת ברזל' יש אוויר לנשימה והוא לא צריך לצאת מלחמה. אנחנו לא מתלהמים בהכרזות של למוטט את החמאס וכו'".

שר הביטחון לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, קרא לחזור למדיניות הסיכולים נגד בכירי ארגון חמאס. "בתום לילה טרוף שינה של אזעקות צבע אדום, ולאחר מטחי הרקטות מעזה ברור שההרתעה נשחקה ושלא די בטקטיקה כדי להתמודד עם חמאס. יש להמשיך לפעול צבאית נגד חמאס, ולפגוע במתקניו כפי שנעשה הלילה. לצד זה, יש לחזור למדיניות החיסולים הממוקדים נגד בכירי הארגון עליהם האחריות לירי, לטרור ההצתות ולמנהרות שנחשפו", מסר ח"כ פרץ.

יו"ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "לילה קשה בעוטף עזה, שולחת חיבוקים לחברים. כל לילה כזה מוכיח כמה הסבבים האלה חסרי תוחלת. עוד לא מאוחר למנוע את המלחמה הבאה. סגר, הרעבה, ירי, טילים, מנהרות, עפיפונים וחוזר חלילה לא מייצרים פתרון - פנו לדרך אחרת עכשיו".