חמאס: "הושגה הפסקת אש"

בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי אישרו כי הושגה הפסקת אש בתיווך בינלאומי. גורם ביטחוני: "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה שלנו".

עוזי ברוך , ב' באב תשע"ח

זירת פיצוץ רקטה בעוטף עזה
זירת פיצוץ רקטה בעוטף עזה
צילום: דוברות המשטרה

חמאס וג'יהאד אסלאמי הגיעו להבנות על הפסקת אש מול ישראל, כך הודיעו הערב גורמים בארגוני הטרור.

גורם ביטחוני בכיר בישראל התייחס לדיווחים ואמר כי "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה שלנו".

חמאס אישר מוקדם יותר כי מתנהלים מגעים עם מצרים ועם גורמים בינלאומיים במטרה להגיע להסכם הפסקת אש ברצועה. הג'יהאד האיסלאמי הודיע הערב כי יסכים לנצור את האש אם ישראל תפסיק את התקיפות.

חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, חברת ועדת החוץ והביטחון, הגיבה "המבחן האמיתי הוא אם ימשכו השריפות. הנחת העבודה של נתניהו וליברמן לפיה ללא יוזמה ממשית - מדינית או בטחונית, תהיה הרתעה קרסה לחלוטין.

טילים ומרגמות נתפסים בצדק כאיום יותר משמעותי אבל כדאי שמישהו שם בקבינט יתחיל להתעסק ברצינות בחיזוק העוטף, בהזרמת הפיצויים, חיזוק תקציבי למרכזי החוסן ותמיכה ממשית לכל מי שמעורב בכיבוי האש. כדאי שנתניהו ויתחיל להתנהל מתוך הבנה שמדי יום מתרחשים כמה וכמה ניסים בעוטף - הפסיביות אל מול השריפות מחלישה את ישראל".

יותר מ-180 רקטות שוגרו ביממה האחרונה מרצועת עזה לעבר ישראל, לאחר יום של אזעקות בעוטף עזה. בשדרות נפצעו ארבעה בני משפחה מנפילת רקטה סמוך לבית, ורקטה נוספת התפוצצה סמוך לבית כנסת. צה"ל תקף בניין רב קומות, שמתחתיו נחפרה מנהרה.

מחר בבוקר יחלו כמה תרגילים צבאיים ברחבי הארץ שעתידים להסתיים לקראת סוף השבוע, במסגרתם תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון, כלי רכב וכלי טיס וכמו כן ייתכן שיורגשו עומסי תנועה לסירוגין. בין התרגילים יהיה תרגיל אוגדה גדול שידמה תמרון בעזה.

במשרד החינוך אמרו הערב כי קייטנות "בתי הספר של החופש הגדול" תתקיימנה נכון לשעה זו, אך הטיולים במסגרת הקייטנות ביישובי עוטף עזה (מועצה אזורית חוף אשקלון, מועצה אזורית אשכול, שער הנגב ושדות נגב) - מבוטלים. גם טיולי תנועות הנוער למחר באזור בוטלו.