"טראמפ איום גדול מפוטין לשלום העולם"

סקר חדש מגלה: שני-שלישים מהגרמנים רואים דווקא בטראמפ איום גדול יותר לשלום העולם מאשר בנשיא רוסיה פוטין.

ניסן צור , ג' באב תשע"ח

מי מאיים על העולם? טראמפ ופוטין
מי מאיים על העולם? טראמפ ופוטין
צילום: רויטרס

סקר חדש שנערך על ידי חברת מחקרי השוק YouGov בקרב 2052 תושבי גרמניה מעלה תוצאות מפתיעות אודות עמדתם של אזרחי גרמניה כלפני נשיאי ארה"ב ורוסיה.

לאחר הביקורת האחרונה של הנשיא טראמפ על גרמניה במהלך ועידת נאט"ו שהתקיימה בשבוע שעבר, במהלכה טען כי "גרמניה נשלטת לחלוטין על ידי רוסיה", מתברר כי תושבי גרמניה רואים דווקא בנשיא טראמפ עצמו את האיום הגדול ביותר לשלום העולם.

שני-שלישים מהנשאלים, 64 אחוזים, אמרו בסקר כי "הנשיא טראמפ מהווה איום גדול יותר לשלום העולם מאשר נשיא רוסיה פוטין", כאשר רק 16 אחוזים נקבו בשמו של הנשיא הרוסי כמי שמהווה סכנה לשלום העולם.

רוב הנשאלים גם אמרו כי "הנשיא פוטין אהוב יותר, מוכשר יותר וחזק יותר מאשר הנשיא טראמפ". רק חמישה אחוזים מהנשאלים אמרו כי הם חושבים ש"הנשיא טראמפ הוא מנהיג חזק יותר" בעוד 56 אחוזים טענו כי דווקא פוטין הוא מנהיג בעל עוצמה חזקה יותר, שאר הנשאלים העדיפו שלא להשיב.

על השאלה מי המדינה החזקה יותר מבחינה כלכלית וצבאית, השיבו מרבית הנשאלים כי ארה"ב חזקה הרבה יותר מבחינה צבאית וכלכלית מאשר רוסיה.

הסקר החדש מגיע יממה בלבד לפני ששני המנהיגים, טראמפ ופוטין, אמורים להיפגש מחר בהלסינקי בירת פינלנד, לפגישה שנועדה לחזק את היחסים בין שתי המעצמות לאחר המתיחות האחרונה ביניהן.