ליברמן: לא נכיל רקטות ולא עפיפונים

שר הביטחון התייחס בפתח ישיבת הממשלה לסבב ההסלמה, "מקווה שבחמאס יסיקו מסקנות, ואם לא יסיקו מסקנות - הם יצטרכו לשלם מחיר כבד".

חזקי ברוך , ג' באב תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס בפתח ישיבת הממשלה לסבב ההסלמה האחרון ברצועה ולאפשרות של המשך טרור העפיפונים בחסות הפסקת האש עליה דווח אמש.

"אין שום כוונה להכיל לא רקטות ולא עפיפונים ולא כלום", אמר ליברמן, "אני מקווה שבחמאס יסיקו מסקנות, ואם לא יסיקו מסקנות - הם יצטרכו לשלם מחיר כבד".

הבוקר (ראשון) מתחו השרים נפתלי בנט וישראל כץ ביקורת על מדיניות הממשלה מול ארגון הטרור חמאס השולט מרצועת עזה.

השר בנט אמר בכניסתו לישיבת הממשלה, "במשך שלושה חודשים אנחנו עדים לטרור אש של כאלף בלוני נפץ ותבערה על תושבי עוטף עזה. רק בימים האחרונים תושבי הדרום ספגו כ-200 רקטות. בתזמון שנוח לו חמאס מכתיב שעכשיו תהיה הפסקת אש".

"שיהיה ברור: הפסקת אש בלי הפסקת טרור האש זו לא הרתעה - זו כניעה. אני ושרת המשפטים נתנגד בקבינט לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש מחדש ולהמשיך לשגר בלוני אש לעבר תושבי הדרום. הגיע הזמן לפעול", הוסיף בנט.

השר ישראל כץ (הליכוד) הוסיף כי הוא מצפה משר הבטחון ליברמן להביא לקבינט הצעה לקביעת מדיניות ברורה מול עזה.

"מיטוט החמאס וחיסול הטרור או היפרדות מכל אחריות אזרחית ויצירת קו גבול עם הרתעה מלאה - כמו מול סוריה ולבנון. אין אופציה להמשיך במצב הקיים. זה לא הוגן כלפי תושבי עוטף עזה ופוגע בביטחון מדינת ישראל", אמר כץ.