צינור גז סיכן תלמידים: "כמעט אסון"

ילדי בית ספר לחינוך מיוחד בי-ם ניצלו בנס כאשר טרקטור פגע בצינור גז, כחצי מטר מכיתות הלימוד. מדוע העירייה הורתה לשוב ללימודים?

חזקי ברוך , ג' באב תשע"ח

גז
גז
צילום: ISTOCK

ילדי בית הספר לחינוך מיוחד ״תפארת בנים״ בירושלים, ניצלו בנס כאשר טרקטור פגע בצינור גז הממוקם כחצי מטר מכיתות הלימוד.

האירוע התרחש ביום רביעי האחרון. כוחות משטרה, כיבוי, מד"א ואנשי היחידה לחומרים מסוכנים שהוזעקו למקום פינו את הילדים במהירות.

קב״ט העירייה הורה למנהל המוסד שלא להחזיר את הילדים ללימודים עד להודעה חדשה. שעות לאחר מכן הודיעו בעירייה כי המוסד יכול להמשיך את הלימודים כסדרם.

יממה לאחר האירוע, ביום חמישי האחרון, שוב דלף גז שסיכן את הילדים וצוותי הכבאות שהגיעו למקום פינו שוב את הילדים.

חלק מהורי התלמידים אמרו לערוץ 7 כי הם המומים מהתנהלות העירייה שנתנה אישור להמשיך בלימודים תוך סיכון הילדים. ההורים דורשים הקצאת מבנה חלופי ראוי לילדי החינוך המיוחד.

''מדובר בהזנחה שתחילתה בזלזול וחוסר אכפתיות וסופה כמעט אסון גדול", אמרו ההורים. ''האם אין בעיריית ירושלים מבוגר אחראי אחד שמבין את המשמעויות של בית ספר עמוס בילדים הממוקם על צובר גז? מדוע אין בנמצא מבנה ראוי שישמש את ילדינו עם הצרכים המיוחדים? מדוע אף אחד לא בדק את השטח כדי לוודא שאין בו סכנות כגון צובר מוכמן? מי ערב לנו שאין עוד צוברים מתחת לאדמה?

''איננו מתכוונים לסמוך על הנס בשנית אלא לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להבטיח את שלומם הפיזי והנפשי של ילדינו. אנחנו דורשים מעיריית ירושלים להעמיד לרשות ילדינו חלופה טובה וראויה באופן מיידי", הוסיפו ההורים המודאגים.

תגובת עיריית ירושלים: ''הדברים אינם נכונים. האירוע נוהל רק ע"י הגורמים המוסמכים לכך, משטרת ישראל וכיבוי אש, הם אלו שהעבירו את ההנחיות באשר לפינוי ולחזרה, בהתאם לסמכותם. העירייה אינה יוזמת הנחיות מעין אלו שאינן באחריותה, אלא מסייעת לטיפול באירוע בלבד תחת הגורמים המוסמכים''.