כתב אישום נגד עזרא נאווי

נאווי מואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר לידי כוחות הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית, מידע אודות פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים.

שלמה פיוטרקובסקי , ג' באב תשע"ח

יעמוד לדין. עזרא נאווי
יעמוד לדין. עזרא נאווי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי.

נאווי מואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר לידי כוחות הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית, מידע אודות פלסטינים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון.

כתב האישום מייחס לנאווי עבירה לפי סעיף 7א(ב) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה.

החוק אוסר על אזרח או תושב ישראלי, להתגייס או לפעול בשירותם של גורמי המודיעין והבטחון של הרשות הפלסטינית.

ארגון "עד כאן" שחשף את פעילותו של נאווי הביע התנגדות להגשת כתב האישום בעבירה מינורית שכזו, ודרש להעמידו לדין בעבירות של מגע עם סוכן זר וסיוע להריגה.

נזכיר כי פעילותו של נאווי בסיוע למנגנוני הביטחון הפלסטינים באיתור ולכידת מוכרי קרקעות יהודים נחשפה בתחקיר ששודר בתכנית "עובדה" בערוץ 2.

מארגון ''עד כאן'' נמסר בתגובה, "הגיע הזמן שגורמי החוק בישראל יתנו את הדעת על הפרקטיקה הנהוגה בה פעילים קיצוניים ישראלים משתפים פעולה עם הביטחון המסכל הפלסטיני בטענה הזויה של "קידום זכויות אדם" ויביאו להפסקת התנהלות זו בצורה חדה וברורה.

''הביטחון המסכל הינו גוף אכזרי שבמשך שנים עינה והוציא להורג עשרות אנשים רק מכיוון שחשבו למכור אדמה ליהודים או לשתף פעולה עם ישראל. כל גורם שמשתף פעולה עם גוף כזה למעשה הוא בעצם חלק מהעינויים הקשים האלו", נמסר.