ברקוביץ לבנט: תמוך בי לראשות העיר

המועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ לשר החינוך ויו״ר הבית היהודי: ״גם אתה יודע שאם ירושלים לא תישאר של כולנו, היא פשוט לא תהיה״.

עדו בן פורת , ד' באב תשע"ח

עופר ברקוביץ'
עופר ברקוביץ'
צילום: עצמי

עופר ברקוביץ, המועמד לראשות העיר ירושלים מטעם תנועת התעוררות, מעלה הילוך בגיוס הקול הדתי לאומי.

במכתב שהעביר לשר החינוך ויו״ר הבית היהודי נפתלי בנט קרא לו ברקוביץ לתמוך בו לראשות העיר, יחד עם יו״ר ''הבית היהודי'' בירושלים חגית משה.

במכתבו לשר בנט כותב ברקוביץ כי״הבחירות הקרבות לראשות העיר ירושלים - דרמטיות לעתידה של הבירה. על ראש העיר הנבחר תהיה מוטלת החובה לשמור על ירושלים של כולנו - הציבור הציוני, הציוני דתי והחרדים.

"דווקא משום כך מתחדדת השאלה האם ייבחר ראש עיר המחוייב לציבור החרדי על גב הציבור הציוני והציוני דתי או ראש עיר המחוייב קודם כל לציבור הציוני והציוני דתי תוך המשך שותפות עם הציבור החרדי״.

ברקוביץ מדגיש כי הוא ניצב מול מועמדים אחרים בזירה הירושלמית שמתהדרים בכיפה סרוגה על הראש אך מוכנים לדבריו למכור את האינטרסים של הציבור הדתי לאומי בתמורה לקול החרדי.

ברקוביץ הוסיף ותיאר במכתבו לבנט את קווי הדימיון בין השניים אשר החליטו בגיל צעיר לנטוש קריירה בשוק הפרטי לטובת השליחות הציבורית. ״גם אני כמוך החלטתי לפני עשור אחרי שחרורי כקצין מצה״ל לקחת אחריות ולהיכנס לחיים הציבוריים.

"אתה עזבת חיים פרטיים נוחים והקרבת אותם למען עם ישראל וארץ ישראל. אני ויתרתי עליהם למען ירושלים. הקמתי תנועה חברתית ירושלמית שאין כמותה בישראל המכילה את כל גווני האוכלוסייה כש-40% מפעיליה הינם בני הציונות הדתית״.

ברקוביץ מוסיף כי ירושלים אינה זקוקה לטרמפיסטים, כלשונו, אלא למנהיג שצמח ממנה ומבין את שפתה ואת הצרכים האמיתים של תושביה. ״רק כך ירושלים תוכל להמשיך, לצמוח ולהתפתח ולהיות אורו של עולם״.

ברקוביץ הזכיר במכתבו את הסכם החלוקה שפגע בציונות הדתית והוסיף: ״אם ייבחר ראש עיר המחוייב קודם כל לציבור החרדי, תאבד ירושלים את הציבור הציוני והציוני דתי ואז עיר הבירה כבר לא תהיה כשהייתה. אני משוכנע שלנגד עיניך עומדת טובתה של ירושלים המאוחדת וגם אתה חרד מהאפשרות כי תיפגע ייחודיותיה כעיר המכילה את כלל הגוונים בעם ישראל".

לסיום קרא ברקוביץ לשר בנט להצטרף בתמיכה בו לראשות העיר. ״גם אתה נפתלי, מנהיג הציונות הדתית, יודע - שאם ירושלים לא תישאר של כולנו, חילוניים, דתיים לאומיים וחרדים, היא פשוט לא תהיה״.