השר אורי אריאל:
לירות במשגרי עפיפונים, אך לא בילדים

שר החקלאות השתתף בכנס לציון 13 שנים לעקירת גוש קטיף. "הקבינט החליט להגיב בחריפות לעפיפונים, נראה תוצאות בימים הקרובים".

ערוץ 7 , ד' באב תשע"ח

השר אריאל ביד בנימין
השר אריאל ביד בנימין
צילום: דוברות מרכז קטיף

השר אורי אריאל בכנס קטיף

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) השתתף הבוקר (שני) בכנס של מרכז קטיף ביד בנימין, במלאת 13 שנים לעקירת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון.

בראיון "אחד על אחד" עם כתב ערוץ 7 יוני קמפינסקי התייחס השר אריאל למצב הביטחוני בדרום ואמר כי "הקבינט החליט להגיב בחריפות גם לעפיפונים, אני בטוח שנראה תוצאות כבר בימים הקרובים".

לדברי השר אריאל יש לבצע ירי ישיר לעבר מפריחי העפיפונים ברצועת עזה. הוא טען כי האשמים במצב הביטחוני הם אלה שהובילו את העקירה מגוש קטיף. "מי שגירש והבטיח הבטחות סרק הביא עלינו את האיום הזה מהרצועה. אני לא מדבר על האיום הרקטי - הקמנו צבא ויש מערכת ביטחון וטרם מיצנו והגענו למצב של 'ויראו ממך'. זה דבר שתלוי בנו.

''אנחנו צריכים לפעול על פי הכלל הידוע - 'הקם להורגך השכם להורגו'. לא צריך לחכות, מי ששולח עפיפון צריך לירות בו, אם יש ילדים אז בהם לא נירה".

אריאל שמשרדו אחראי גם על הטיפול במפוני גוש קטיף הביע תקווה שעד לסוף השנה הבאה יסתיים הטיפול בכל המפונים, ובכלל זה מעבר שלהם לבתי הקבע. "אנחנו מטפלים בעשרות משפחות של מפונים, אנחנו עושים מאמץ עצום לסיים עם זה בשנה הבאה.

''כמי שמכיר את הטיפול במפונים אני אומר - הגירוש היה זדון. הטיפול לא היה זדון אלא שלומיאליות, הרבה בירוקרטיה והרבה טעויות. שרון שהצטייר כמי שיודע לטפל בעניין הטיפול במפונים - כשל".