הפמיניסטיות הן שהפריעו לגמר המונדיאל

הקבוצה הפמיניסטית החתרנית "פוסי ריוט" לקחה אחריות על קטיעת הגמר בדקה ה-55, כאשר קרואטיה נערכה להתקפה.

גיל רונן , ד' באב תשע"ח

הקבוצה הפמיניסטית החתרנית הרוסית "פוסי ריוט" לקחה אחריות על ההפרעה שגרמה לקטיעת משחק גמר המונדיאל.

זה התרחש בדקה ה-55 למשחק, כשצרפת הובילה 2:1 , וקרואטיה נערכה למתקפת נגד אחרי שהשוער הקרואטי בלם בעיטה של קיליאן אמבפה הצרפתי.

שלוש נשים וגבר לבושים בחליפות שוטרים – שהגיחו מאחורי השער של השוער הצרפתי הוגו לוריס – פרצו למגרש באצטדיון לוז'ניקי ואילצו את השופט להפסיק את המשחק. אחת הנשים הצליחה לגרום לאמבפה לתת לה "כיף", אך הגבר כמעט הותקף ע"י הקרואטי לוברן, שזעם על כך שהמתקפה הקרואטית נבלמה. בסופו של דבר כולם הוצאו ע"י הסדרנים.

היום (שני) הואשמו הארבעה בהפרת החוקים לגבי התנהגות צופים באירועי ספורט, ובלבישת מדי שוטרים שלא כחוק. העבירות נושאות קנסות של 10,000 רובל ו-1,500 רובל, בהתאמה – כלומר, אפילו לא 200 דולר במצטבר.

פוסי ריוט היא שילוב בין להקת פאנק רוק לבין קבוצה פמיניסטית חתרנית אשר מתנגדת למשטר של ולדימיר פוטין (שנכח כמובן במשחק) ולדת. ב-2012 הושלכו שלוש חברות "פוסי ריוט" לכלא למשך 22 חודשים לאחר שהופיעו במפתיע בתוך קתדרלה מוסקבאית עם אחד משיריהן. הגבר שנעצר אתמול – פיוטר ורזילוב – הוא בעלה של אחת מאותן חברות פוסי ריוט שנאסרו ב-2012. הנשים שנעצרו אתמול הן ניקה ניקולשינה, אולגה קורצ'יובה ואולגה פחטוסובה.

פוסי ריוט הודיעה כי מטרת המחאה שלהן כללה דרישות לשחרר את כל האסירים הפוליטיים, להפסיק לעצור אנשים שלא כחוקר בעצרות פומביות, להרשות תחרות פוליטית במדינה, להפסיק לפברק אישומים פליליים ולעצור אנשים ללא סיבה, ולהפסיק לעצור אנשים בגלל סימוני "אהבתי" במדיה החברתית.