"קיר פלדה של ממשלה נחושה"

ראש הממשלה מזהיר את ארגון חמאס מפני המשך ההתגרות בישראל. "אנחנו במהלך שכרוך בחילופי מהלומות".

חזקי ברוך , ד' באב תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Gili Yaari/Flash90

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, הזהיר את חמאס בפתח ישיבת סיעתו, מפני המשך ההתגרות בישראל.

"הייתי במפגש עם ראשי היישובים בעוטף עזה ופגשתי גם את הילדים הנהדרים שם. אנחנו בתוך מהלך, הוא כרוך בחילופי מהלומות, הוא כרוך בכוח רצון ובכוח", דברי נתניהו.

הוא הוסיף, "אנחנו באים כשהצד השני צריך להכיר בזה שיש מולו קיר פלדה של ממשלה נחושה, של מנהיגות מקומית איתנה, של התיישבות ציונית שאנחנו מחזקים אותה ועוד נחזק אותה בדברים וכמובן בצבא חזק, צה״ל, שכולנו גאים בו וכולנו מצדיעים לו".

נתניהו התייחס גם לאישור קידום התוכנית למיגון העורף. "אני בא עכשיו מקבינט שבו החלטנו להקצות 5 מיליארד שקל בתוכנית רב שנתית למיגון העורף גם נגד התקפות טילים וגם נגד רעידות אדמה. כצעד ראשון נקצה מיידית חצי מיליארד שקל שיוקצו תחילה להגנת יישובי הצפון. זה הדבר הבוער ביותר, וכמובן שהנושא כולו הוא בראש מעיינינו. אנחנו מטפלים בו כפי שהוא לא טופל מעולם".

לגבי חוק הלאום אמר ראש הממשלה כי הוא מעריך שלמרות המחלוקות החוק יאושר. "חברינו השר יריב לוין, אמיר אוחנה ואבי דיכטר, מובילים עבורנו את חוק הלאום. זה חוק חשוב מאין כמוהו. אני מקווה מאוד שאם לא בשעות הקרובות אז בימים הקרובים, כפי שאמרנו, אנחנו נעביר את החוק הזה שהוא מאוד חשוב כדי להבטיח את היסוד של הקיום שלנו שהוא ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".