"אין משבר - חוק הלאום יאושר השבוע"

יו"ר הקואליציה אומר כי לא ידוע לו על התנגדות של הסיעות החרדיות לחוק. בשיחה עם כתבים אמר ח"כ אמסלם כי הבחירות אינן באופק.

חזקי ברוך , ד' באב תשע"ח

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם
יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם
צילום: חזקי ברוך

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, מתייחס למחלוקות סביב חוק הלאום ואומר כי הוא אינו מזהה התנגדויות שיכולות למנוע את אישורו.

בשיחה עם כתבים בכנסת אמר אמסלם כי "אין משבר לגבי חוק הלאום. ביום רביעי נעביר את החוק במליאה. אינני מכיר את התנגדות החרדים ואם יש להם בעיה, שיביאו אותה בפני הוועדה שעוסקת בחוק".

אמסלם התייחס גם לעבודה על הליכי החקיקה לחוק הגיוס. "מדובר בחוק טוב וצריך להתכנס לנקודה שטובה לכל עם ישראל וגם לחרדים. הציבור החרדי צריך להבשיל עם החוק הזה ולשם כך הוא זקוק לזמן. אני לא חושב שבית משפט צריך להתערב בחוק כזה".

הוא הוסיף, "אני מקווה שבשבעת החודשים הבאים נעביר את החוק. אי אפשר לכפות חוק גיוס, אלא צריך להשיגו בדיאלוג. גם אם בג"ץ לא יקבל את בקשת הדחייה, אף חרדי לא יגיע לבקו"ם".

עם זאת ציין יו"ר הקואליציה כי "אם החרדים ירצו לצאת הממשלה, הם יצאו ממנה בלי חוק גיוס".

לשאלה האם הקדמת הבחירות עומדת על הפרק ענה ח"כ אמסלם, "אנחנו לא נמצאים לקראת בחירות".

אמסלם נשאל באשר לסקרים שפורסמו בהם השרה איילת שקד מוצבת בראשות הליכוד. "אני מעריך ואוהב את השרה שקד. אינני מתעסק בעניינים של הבית היהודי ולא רוצה לגרום למהומות שם", ענה.

יו"ר הקואליציה התייחס גם לבחירות לראשות עיריית ירושלים. "אם יהיה מועמד מטעם הליכוד, ודאי שאתמוך בו. אני לא נכנס לעניין המחלוקת בין הסניף המקומי לשר אלקין. עם זאת, צריך לזכור שהסניפים הם הבסיס והיסוד של המפלגה. יש לנו חוקה שהמועמדים נבחרים על ידי הסניף ואסור לזלזל בכך".

הוא התייחס גם להדלפות מדיוני הקבינט ואמר, "הדלפות זה דבר חמור וזה פוגע בביטחון ישראל. אני לא רואה סיבה שהשרים לא יעברו פוליגרף. אף אחד לא מחייב אף שר להיות חבר בקבינט. ראש הממשלה הוא זה שמחליט במה הוא רוצה לשתף את הציבור ובמה לא".