מחריד: המרצה מתאר כיצד הותקף בגרמניה

הפרופסור יצחק מלמד תיאר בפייסבוק כיצד הותקף על ידי ערבי – ואז על ידי שוטרים שניסו גם להאשים אותו במה שקרה.

גיא כהן , ד' באב תשע"ח

גרמניה
גרמניה
צילום: רויטרס

הפרופסור הישראלי יצחק מלמד תיאר בפייסבוק כיצד הותקף על ידי ערבי בעיר בון בגרמניה – ואז על ידי משטרת גרמניה שעצרה את מלמד במקום את התוקף ואף ניסתה להאשים אותו במה שקרה.

מלמד הוא מרצה לפילוסופיה באוניברסיטת ג'ון הופקינס בארה"ב, והותקף כאמור בעת ביקור בגרמניה, ביום רביעי האחרון. באותו יום היה אמור לתת הרצאה מרכזית בכנס שנערך במסגרת יוקרתית באוניברסיטת בון. ביחד עם מרצה בשם ד"ר לינה שטיינר מהאוניברסיטה המארחת, שהיא ידידה קרובה שלו ושל אשתו, יצא לטייל ב- Bonner Hofgartens.

מלמד חבש כיפה. אדם נמוך קומה ומוצק שתיאר עצמו כפלשתיני ניגש אליו ושאל אותו אם הוא יהודי, ואז התחיל לעקוב אחריו, תוך שהוא משמיע קללות נגד יהודים ואומר "בלי יהודים בגרמניה".

מלמד תיאר כיצד התוקף השליך את הכיפה של מלמד לארץ, ומלמד השיב אותה אל ראשו, וחוזר חלילה שלוש פעמים. כאשר האיש דחף את מלמד, מלמד ניסה לבעוט לו במפשעה. בינתיים, שטיינר פנתה לעדים מסביב וביקשה מהם לקרוא למשטרה. לדברי מלמד, לקח למשטרה כ-20 דקות להגיע. התוקף החל לברוח כששמע את הסירנה של משטרה.

אז, לדברי מלמד, ראה שני שוטרים חלפו על פני התוקף הנמלט ובמקום לעצור אותו – רצו דווקא אל מלמד והפילו אותו לארץ. שניים או שלושה שוטרים נוספים סייעו להצמיד אותו לקרקע ולאזוק אותו. לדבריו, השוטרים היכו אותו באגרופים בפנים כמה עשרות פעמים, שברו את משקפיו וגרמו לו לדמם.

בחלוף 5 או 10 דקות השוטרים עצרו את הקורבן ולא את התוקף. הם הסירו ממנו את האזיקים אך ניסו להניא אותו מלהגיש נגדם תלונה. אחד מהם אף הזהיר אותו שלא להסתבך עם משטרת גרמניה. מלמד ענה לו "כבר איני חושש ממשטרת גרמניה. משטרת גרמניה רצחה את סבי. הם רצחו את סבתי. הם רצחו את דודי והם רצחו את דודתי. כל זה ביום אחד בספטמבר 1942. אז מה לעשות, אני כבר לא פוחד מהם".

למחרת היום, ולאחר שהגיש תלונה נגד השוטרים, הגיע מפקד משטרת בון לחדר המלון של מלמד והתנצל. ואולם לדברי מלמד, הודעת המשטרה שפורסמה באותו יום האשימה אותו בכך שניסה להתנגד כביכול למעצר, דבר שלא היה ולא נברא.