בלון תבערה פגע בגן

בלון תבערה נפל בחצר גן במושב במועצה האזורית שדות נגב. מנהלת הקייטנה בגן: פינינו את כל הילדים לממ"ד. אמרנו 'שיר המעלות'.

ערוץ 7 , ה' באב תשע"ח

עפיפוני תבערה
עפיפוני תבערה
צילום: רויטרס

בלון תבערה נחת אחר הצהריים (שלישי) בגן ילדים במועצת שדות נגב, בזמן שהילדים נכחו במקום. לא היו נפגעים.

זהו בלון התבערה העשירי שפוגע ביישובי עוטף עזה משעות הבוקר. גם במועצה האזורית אשכול נחתו בשעות הבוקר שני בלוני תבערה בבית ספר בשעה שהיו בו רק אנשי צוות חינוכי.

בת שבע ברוכי חסון, מנהלת הקייטנה בגן, סיפרה לערוץ עשר, "היינו בחצר, יצאנו עם הילדים. אחרי חמש דקות נפל משהו בוער מהשמים. ישר הבנתי שזה בלון תבערה. פינינו את כל הילדים תוך 15 שניות לממ"ד. אמרנו 'שיר המעלות'. אנחנו בטוחים וסמוכים שממשלת ישראל עושה הכל כדי להגן עלינו"

מוקדם יותר ירה כלי טיס של חיל האוויר לעבר חוליה ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל. על אף התקיפה, בשירות הכבאות וההצלה מסרו כי עד כה פעלו לוחמי האש בתשעה מוקדי שרפות בגזרת עוטף עזה שפרצו כתוצאה מבלוני תבערה. על כול המוקדים הושגה שליטה.

ראש הממשלה נתניהו קיים היום הערכת מצב באוגדת עזה עם שר הביטחון ליברמן, הרמטכ"ל איזנקוט ועם הצמרת הביטחונית בעקבות המתיחות בדרום. "אנחנו במערכה, יש בה חילופי מהלומות ואני יכול להגיד לכם שצה"ל ערוך לכל תרחיש", אמר נתניהו.

בהערכת המצב הביטחונית השתתפו גם ראש השב"כ נדב ארגמן, אלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי, ראש המל"ל מאיר בן שבת ובכירים נוספים. "אתמול ביקרתי בשדרות וראיתי את קיר הפלדה של הנחישות האזרחית שלהם", סיפר נתניהו. "היום אני מבקר פה בצה"ל, יחד עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום וראש השב"כ. ראיתי את קיר הפלדה הצבאי שלנו".

כשנשאל האם הוא מאמין שניתן לפתור את המשבר עם עזה מבלי להיגרר למערכה רחבה, נתניהו השיב: "אני מאמין שאנחנו עושים את הדברים הנכונים. כדאי שיתחילו לשים לב לא רק למה שאנחנו אומרים אלא גם למה שאנחנו עושים".

ראש הממשלה התייחס גם לנושא השבויים הישראלים שנמצאים בידי חמאס בעזה. "היום זה יום השנה הרביעי לנפילתו של הדר גולדין ז"ל", אמר. "אנחנו מחויבים להחזיר אותו ואת אורון שאול ואת שני אזרחינו חזרה למדינת ישראל".