מבין את המחבלים? "הם מסכנים"

הסופר ואיש השמאל מאיר שלו התייחס לטרור עפיפוני ובלוני התבערה. ''זה הנשק החכם של המסכנים".

ערוץ 7 , ה' באב תשע"ח

מאיר שלו
מאיר שלו
צילום: פלאש 90

הסופר ואיש השמאל מאיר שלו התייחס הערב (שלישי) למצב הביטחוני בדרום ולטרור העפיפונים ובלוני התבערה.

בראיון לכאן 11 אמר שלו "אלוהים נותן רוח גבית לטרור, תרתי משמע. בעניין בלוני התבערה, אני רוצה להזכיר - הבלון עף ברוח מערבית וזה מעניין כי מי שמשיב את הרוח ומכוון אותה זה אלוהי ישראל. אנחנו תמיד מתארים את אלוהים כ'משיב הרוח'".

הסופר התייחס לכך שהמחבלים בעזה חיברו חומר דליק לבז והפריחו אותו אל עבר ישראל. "זה כמובן מעשה מבחיל", אמר שלו, "אבל אני בטוח שגם הפרדות בגדוד נהגי הפרדות לא נהנו מהשתתפותם בקרב. הבז הזה הוא חלק ממערכת לחימת ה'לואו-קוסט' של הפלסטינים, שבטח היו מעדיפים להשתמש במסוק קרב.

"אני מצטרף לדבריו של אהוד ברק מלפני כמה שנים שאמר כי אם היה פלסטיני הוא היה מצטרף לאחד מאותם ארגונים טרוריסטיים. אני לא חושב שהייתי נוקט באותן פעולות טרור, אבל המלחמה שהם עורכים נגדנו בעזה זו לוחמה שמעוררת את חכמת המסכן. הם מפעילים עפיפונים ובזים כי זה מה שיש להם.

"אני חושב שיש קווים הרבה יותר ברורים במלחמות מהקו האדום של כן שורפים את הטבע או לא. כאשר הפלישתים לא נתנו לשמשון הגיבור את אשתו, הוא שרף את שדותיהם בעזרת לפידים שקשר לזנבות של שועלים. הוא היה המחבל המתאבד הראשון".

שלו מתח ביקורת על ממשלת ישראל: "פגעו כבר מטענים, סכינים וקליעים באנשים ברחוב ובבית לצערנו הרב. נחתו גם קליעים ופגזים שלנו בכל מיני מקומות. את הדבר הזה צריך לפתור במשא ומתן מדיני שהממשלה הזו מפחדת לעשות. אם הממשלה והצבא מחזיקים ערימה כזו של כלי קודש בדמות רבנים צבאיים, אני חושב שהרמטכ"ל צריך לפנות לרבנות הצבאית שתפקידה הוא לשנות את כיוון הרוח".