ראש הממשלה אפה חלות במטבח הישיבה

ראש ממשלת אוסטרליה ביקר עם נכדו בן ה-4 במטבח יהודי השוכן במתחם ישיבת חב"ד בסידני, בו מכינים ארוחות חמות לנזקקים מדי יום.

חיים לב , ו' באב תשע"ח

ראש ממשלת אוסטרליה מלקום טרנבול
ראש ממשלת אוסטרליה מלקום טרנבול
צילום: רויטרס

ראש ממשלת אוסטרליה, מלקולם טרנבול, ביקר עם נכדו בן הארבע במטבח יהודי קהילתי השוכן במתחם ישיבת חב"ד בסידני, בו מכינים ארוחות חמות לנזקקים מדי יום.

במהלך הביקור הציג ראש הממשלה אישור מענק בסך 48 אלף דולר לשיפור הסדרי הביטחון של המרכז היהודי ברחוב פלוד, אשר נמצא כעת בשיפוצים.

במרכז היהודי בראשות שליח חב"ד הרב דוד סלוין שוכנת הישיבה החב"דית בסידני, בית הספר היהודי והמטבח הגדול המכין מזון לכ־150 נזקקים בקהילה היהודית. ראש הממשלה סייע לנכדו לאפות חלה, וסייר במתחם המרכז היהודי.

טרנבול, הידוע כידיד היהודים וישראל, אמר בעבר כי הוא "לא יכול לדמיין" את אוסטרליה ללא "הברק והתעוזה" של 120 אלף חברי הקהילה היהודית המתגוררים במדינה.

כך גם הצהיר על סלידתו מההטיה האנטי־ישראלית במוסדות הבינלאומיים. "הממשלה שלי לא תתמוך בהחלטות חד צדדיות שמבקרות את ישראל, כמו החלטת מועצת הבטחון האחרונה", כתב טרנבול, שגם ביקר בחריפות את תנועת החרם נגד ישראל וטען כי היא "כלי שנועד לייצר דה־לגיטימציה למדינה היהודית".