השר כץ: עם ישראל חייב להצדיע לרמטכ"ל

"איזנקוט מוביל פעילות תקיפה נועזת נגד ניסיונות ההתבססות של איראן בסוריה, שרובה אינו גלוי וידוע לציבור בישראל", אמר שר התחבורה.

עדו בן פורת , ו' באב תשע"ח

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: הלל מאיר/TPS

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) יוצא להגנת הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט על רקע הביקורת נגד פעילות צה''ל ברצועת עזה.

כץ נאם בוועידת כלכליסט, ואמר כי ״ברוח הימים האלה, אני רוצה לגלות לגם סוד מדינה- הרמטכ״ל אייזנקוט מוביל, באישור הדרג המדיני, פעילות תקיפה נועזת ויוצאת דופן בהישגיה, נגד ניסיונות ההתבססות של איראן בסוריה, שרובה אינו גלוי וידוע לציבור בישראל, אבל מוכר היטב לצד השני.

"כאשר נשיא רוסיה פוטין מדבר אל ראש הממשלה נתניהו בכבוד והערכה זה כי הוא מודע היטב לנחישות הדרג המדיני וליכולתו ופעילותו של צה״ל״.

לדברי השר כץ, ״ ניסיונות להציג את הרמטכ״ל, באמצעות התקפות חד צדדיות וסלקטיביות בתקשורת כאיזה יפה נפש שחושש לפעול כנגד מחוללי טרור בעזה- הם פסולים ומעוותים את המציאות באופן מוחלט.

''עם ישראל חייב להגיד תודה גדולה ולהצדיע לגדי איזנקוט, לקציני וחיילי צה״ל״, הדגיש שר התחבורה.

באשר למתיחות בדרום הוסיף כץ ״הנחישות הישראלית תכריע. אני מציע לראשי האופוזיציה לא להיות להוטים למלחמה, אבל אם נידרש איננו חוששים ממלחמה״.

נציין כי השר ישראל כץ הוא חבר הקבינט היחיד שמתנגד לביצוע בדיקת פוליגרף, על רקע ההדלפות האחרונות מישיבות הקבינט-המדיני ביטחוני.