האם השכולה:
אני לא צריכה לפחד ממשפחות המחבלים

אמה של סגן שיר חג'אג' הי"ד שהותקפה על ידי משפחות מחבלים בבית המשפט העליון, מתארת: "הם קפצו עלינו והתנפלו, משכו לי בשיער''.

בני טוקר , ו' באב תשע"ח

משפחת חג'אג'
משפחת חג'אג'
צילום: באדיבות המשפחה

מירב חג'אג', אמה של סגן שיר חג'אג' שנרצחה בפיגוע בטיילת בארמון הנציב, הותקפה אתמול (שלישי) על ידי בני משפחות מחבלים במהלך דיון על החזרת גופות מחבלים בבית המשפט העליון.

"היינו שם אתמול עם עוד כמה משפחות שכולות וכשנכנסנו לבית המשפט ראינו מלא ערבים ולא הבנו מי הם, יותר מאוחר התברר לנו שזה בני המשפחות שקיבלו אישורים להיכנס לדיון ואני שואלת מדוע מדינת ישראל מאפשרת להם להגיע לבית המשפט ולתקוף אותנו", תוהה חג'אג' בשיחה עם ערוץ 7.

במהלך הדיון, בעלה החל לספר לשופטים על בתם שנרצחה בעת שירותה הצבאי, ואז החלה המתקפה עליהם מצד משפחות המחבלים. "במשך הדיון שתקנו, שמענו במשך שעתיים על הזכויות שהם דורשים, על כבוד המת של המחבלים, פשוט לא להאמין, בסוף הדיון הרצל בעלי קם על רגליו וביקש לדבר, הוא אמר לשופטים 'אתה דנים על כבוד המת אבל מדובר על מחבלים שרצחו את הילדה שלנו', והוא הראה את התמונה של שיר שלנו.

''באותו הרגע משפחות המחבלים התחילו לצעוק 'יאלה יאלה' והחלה מהומה, המאבטחים הפרידו בינינו ואז כשיצאנו החוצה הם קפצו עלינו והתנפלו עלינו, הם גם משכו לי בשיער, ברוך ה' לא נפגענו. המאבטחים הגנו עלינו אבל זה היה מביש. בסופו של דבר הכניסו אותנו לחדר ולהם נתנו ללכת, זו בושה שבבית משפט בישראל המשפחות השכולות צריכות לפחד והם הולכים ועושים מה שהם רוצים".

האם השכולה קוראת למדינה להפסיק לאפשר לבני משפחות מחבלים להגיע לדיונים, "מי נותן להם אישורי כניסה כשהם משתמשים בזה כדי להראות כמה הם מסכנים ושצריך להחזיר את הגופות? זו בושה לנו ולמדינה, אנחנו לא רוצים שיחזירו את הגופות, זה חלק מההרתעה, שיגרשו אותם ושיתנו עונש מוות למחבלים ואולי זה ימנע את הקורבן הבא.

"שיזרקו את הגופות לים כמו שעשו לבין לאדן, הם אולי התרגלו שמשפחות שכולות מורידות את הראש אבל אנחנו לא נוריד את הראש, נגיד מה שאנחנו חושבים ונגיע גם לדיונים הבאים".