בזכות הקרן יכולתי לחתן את הבן בשמחה

אריאלה אשכנזי מספרת בערוץ 7 כיצד הצטרפו היא ובעלה לקרן יחד כדי לתרום, וכעת לאחר שהתאלמנה התייצבו אנשי הקרן לצידה.

יוני קמפינסקי, בשיתוף קרן יחד , ו' באב תשע"ח

אריאלה ועזרא אשכנזי
אריאלה ועזרא אשכנזי
צילום: באדיבות המשפחה

לפרטים והצטרפות - לחצו כאן

אריאלה אשכנזי מספרת היום (רביעי) בשיחה עם ערוץ 7 על הסיוע שקיבלה מקרן יחד, לאחר שבעלה, עזרא ז"ל, הלך לעולמו.

בתחילת השיחה מתארת אריאלה כי מה שהוביל אותם להצטרף לקרן היה פיגוע טרור. היא ובעלה החליטו להירשם על מנת לתת צדקה, "זו צדקה ממש גדולה שהולכת יחד לאנשים ולא לכל מיני אנשים שעובדים בשביל. ידענו שהכסף הולך ישירות למי שזקוק לו, בלי שנעשה מאמץ מיוחד".

לפני כשנה וחצי נפטר עזרא בגיל 53 לאחר מחלה והותיר אחריו אשה וחמישה ילדים שהצעירה בת 11. זמן קצר לאחר הפטירה נשאלה אריאלה האם הם חברים בקרן יחד וענתה שכן. מבלי שפנתה אליהם יצרו איתה קשר אנשי הקרן.

אריאלה משווה את התנהלות הקרן לחברות הביטוח והפנסיות, "לקרן יחד לא הייתי צריכה לחפש ניירת והם פנו אליי, לעומת זאת את הפנסיה ששילמנו עליה הרבה מאוד כסף התחלנו לקבל רק לאחרונה אחרי הרבה מאוד בירוקרטיה".

מעבר לקשיים המגיעים עם אובדן אדם קרוב, ישנם גם קשיים כלכליים ופיננסים במצב החדש, "בעלי טיפל תמיד בכל עניין הניירת מול הבנקים וכל השאר ואני פשוט הלכתי לאיבוד. זו הרגשה נוראית גם מבחינה רגשית. פתאום העולם שלך מתהפך וגם פתאום אתה צריך לטפל בהמון ניירת וכל דבר מרגיש כמו מלחמה ואם אתה לא פונה אז לא יפנו אליך. ובקרן יחד הם באו אלי הביתה בתקופה הכי קשה עם פנים מחייכות והם עשו את הכל. הם באים לתת בלי שצריך לתבוע".

במהלך שנת האבל על עזרא התחתן אחד מבניו ואריאלה מספרת על התמיכה הכלכלית והרגשית שהיא קיבלה מאנשי קרן יחד, "הם באים ואומרים 'הנה יש לך את הכסף'. ולא נעים להגיד - כסף זה לא שמחה, אבל כן זה נותן רוגע ושמחה שיכולתי לחתן את הבן שלי והיה לי הכסף לחתן אותו".

"כל הביטוחים ששילמנו כל השנים, כל כך הרבה כסף, פתאום כשמישהו נפטר צריך להילחם על הכסף וגם אין כל כך הרבה. כי כשאדם נפטר בשיבה טובה אז יש לו פנסיה מלאה, אבל כשאדם נפטר צעיר אז הוא לא הספיק לצבור סכום גבוה". אריאלה אומרת שבסיכומו של דבר, המשפחה קיבלה יותר כסף ועזרה מקרן יחד ממה שקיבלה מכל הביטוחים שעשו ושילמו במשך שנים.

"קשה לעבור מהמקום של הנותן למקום של המקבל, אבל אם יש משהו אחד שאני ממש מברכת עליו כל יום זה על הרגע הזה שהצטרפנו לקרן יחד. זה נתן לי הרגשה שלפחות את הילדים שלי אני יכולה לחתן בכבוד". אריאלה אומרת כי גם העובדה שמאחורי הכסף שקיבלה עומדים אלפי משפחות - מחזקת אותה.

לפרטים והצטרפות - לחצו כאן