חוק הקולנוע
רגב נכשלה - והאשימה את יו"ר הכנסת

שרת התרבות תוקפת את אדלשטיין על שלא אישר לוועדת החינוך והתרבות להתכנס במקביל לדיוני המליאה. אדלשטיין: שיקוליי תמיד ענייניים.

חזקי ברוך , ו' באב תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: מרים אלסטר, פלאש90

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) תוקפת את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין על שלא אישר לוועדת החינוך והתרבות להתכנס במקביל לדיוני המליאה.

בעקבות כך, ועדת החינוך לא הספיקה להפיל את מאות ההסתייגויות שהגישה האופוזיציה על חוק הקולנוע שמקדמת שרת התרבות, והחוק יתעכב עד למושב הבא של הכנסת.

''ההתנהלות של יולי אדלשטיין הנובעת ממקום אישי ולא מקצועי, פוגעת בהתנהלות הממלכתית הנדרשת בעבודת הכנסת'', אמרו בלשכתה של רגב. ''לא יכול להיות שסגירת חשבונות אישיים תפגע בעבודתם של משרדי הממשלה".

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הסביר את החלטתו למנוע מהוועדה להתכנס כדי להפיל את ההסתייגויות. ״חברים, שיקוליי תמיד היו ויהיו ענייניים. בתחילת השבוע סוכם על דעת הקואליציה והאופוזיציה, כי הדיונים בועדות יתקיימו רק עד השעה 10 בבוקר, שעת פתיחת המליאה.‬

''‫הבוקר פנו כמה ועדות כדי להאריך את הדיונים אך הוריתי לכולם לנעול את הדלתות כמתוכנן. אין סיבה שח״כים ישבו בוועדות בזמן המליאה‬״, כתב אדלשטיין בטוויטר.

חוק הקולנוע של רגב קובע כי סכום מתוך תקציב הקולנוע, אשר לא יפחת מ–15% ולא יעלה על 20% מהתקציב, יוקצה לטובת סרטים ישראלים שזכו להצלחה מסחרית בבתי הקולנוע ולא נתמכו על ידי קרנות הקולנוע.