לפיד: נתניהו שקרן

בשמאל זועמים על ראש הממשלה שהתנגד לסעיף המאפשר לגברים הומואים להביא ילדים עם פונדקאות.

עוזי ברוך , ו' באב תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: איתן אלחדז/TPS

לפיד: נתניהו שקרן

בשמאל תוקפים בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו שהצביע היום (רביעי) נגד הסעיף המאפשר הליך פונדקאות לגברים הומואים, לאחר שמוקדם יותר השבוע הביע תמיכה עקרונית ביוזמה.

״לפני יומיים הבטיח נתניהו בישיבת סיעת הליכוד שיתמוך בתיקון לחוק שיאפשר גם ללהט״בים להיות הורים. באותו יום הוא העלה סרטון שבו הוא חזר - גם בקולו, גם בכתב - על ההבטחה לתמוך בתיקון", הזכיר ח''כ יאיר לפיד.

''כרגע ישבנו במליאה והחוק עלה. נתניהו הצביע נגד. מעולם לא התבטאתי כך על ראש ממשלה בישראל, אבל אין ברירה: שקרן״, תקף יו"ר יש עתיד.

ח''כ מיכל בירן מהמחנה הציוני זעמה גם היא, ''הכנסת הייתה יכולה לעשות היום דבר גדול מאוד, אבל ההומופוביה העבירה אותה על דעתה. הלילה חברי הקואליציה שוב קיבלו רגליים קרות ובמקום לצאת גדולים יצאו מפלים.

''אל תקנו את השקר הבוטה שאוחנה יגיש היום הצעת חוק שתכליל גם גברים בחוק הפונדקאות - מדובר על התרגיל הכי שקוף בספר. ההסתייגויות שיכלילו את הקהילה הגאה עלו היום להצבעה במליאה, חברי הקואליציה יכלו לתקן את זה כבר היום, אבל הם הצביעו נגד'', אמרה בירן.

מהליכוד נמסר בתגובה, ''ראש הממשלה נתניהו יצביע היום בעד הצעת חוק הפונדקאות לאמהות יחידניות שכן מדובר בהצעת חוק שקיבלה את תמיכת הקואליציה ושעושה צעד חשוב קדימה לתמיכה באמהות יחידניות. בהמשך, כפי שראש הממשלה אמר בישיבת סיעת הליכוד השבוע, הוא יתמוך בהצעת החוק שיגיש ח״כ אמיר אוחנה, שתאשר פונדקאות גם לאבות יחידנים''.