הרב חיים דרוקמן:
חוק הגיור טוב, לא להילחם נגדו

זקן רבני הציונות הדתית קורא למארגני כנס הרבנים הערב, לחזור בהם מפסילת מתווה חוק הגיור של משה ניסים, "בלי החוק תהיה פגיעה אנושה"

בני טוקר , ו' באב תשע"ח

הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן
צילום: הלל מאיר/TPS

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, מתייחס למתווה הגיור שגיבש השר לשעבר משה ניסים, ומסביר בערוץ 7 מדוע אין לשלול אותו על הסף.

"זה לא הרע במיעוטו אלא טוב ברובו, במציאות הקיימת בלי חוק גיור כל נושא הגיור הולך ומתכרסם ונפגע אנושות, כי כבר בג"ץ הכיר בגיורים פרטיים, אמנם של בית דין חרדי אבל כבר עומדת על הפרק עתירה של רפורמים ובג"ץ אולי יכיר בהם אם לא יהיה חוק שמונע את הדבר, אז חוק חייב להיות''.

הרב דרוקמן מסביר, ''בלי חוק כל נושא הגיור נמצא בסכנה ולכן החוק הזה ממש חיוני. כמו כל חוק הוא צריך להתקבל. כל אחד יכול להציע חוק אבל אם אין לו סיכוי שיתקבל אז זה לא מועיל שום דבר, ופה מדובר על ועדה שהוקמה על ידי ראש הממשלה שהשר לשעבר משה ניסים עמד בראשה ואני יודע שמר משה ניסים באופן אישי ודאי רוצה גיור כהלכה והוא נגד גיורים שאינם אמיתיים, הוא נגד גיורים רפורמים, והצעת החוק שהציע יש בה שלושה מרכיבים שמבטיחים שהכול יתנהל כשורה".

הרב דרוקמן משבח את מתווה חוק הגיור של ניסים, "על פי המתווה ראש הרשות (של מערך הגיור) יכול להיקבע אך ורק בהסכמת נשיא בית הדין הגדול, וזה אומר שמי שיתמנה יהיה איש מתאים, איש תורה שנשיא בית הדין הגדול סומך את ידיו עליו''.

בנוסף, מציין הרב דרוקמן, ''כתוב במפורש שהגיור הוא על פי דין תורה כמו חוק הנישואין והגירושין על פי דין תורה. והדבר השלישי - הדיינים יכולים להיות אך ורק מוסמכי הרבנות הראשית לישראל. אז במציאות הקיימת זה ודאי חוק טוב. ואם יש דברים שצריך לשפר בחוק הזה מן הראוי שהרבנים הראשיים ישבו עם מר משה ניסים ויציינו את אותם דברים שמן הראוי לשפר ואני מניח שהוא יהיה מוכן לכך ואז הכל יבוא על מקומו בשלום.

''אבל להלחם נגדו מראש? אני לא מבין למה", מדגיש הרב דרוקמן.