"כל מה שאמרתי למשה נסים - עשה הפוך"

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, דיבר בכנס הרבנים נגד רפורמת הגיור. "עשו מזה פוליטיקה. צריך לקדם את חוק הגיור".

אלירן אהרון , ו' באב תשע"ח

הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף
צילום: קובי ריכטר/TPS

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, מתח ביקורת חריפה על רפורמת הגיור בכנס רבנים שהתקיים הערב (רביעי) בירושלים.

"אני מביע פליאה מאותם רבנים שחתמו על אותו מסמך גיור של אותו כותב. מספיק עשו את היהדות בארה"ב מיליון וחצי רפורמים. איך ידם לא רעדה שחתמו על דבר כזה? אני מתפלא עליהם", אמר הרב יוסף.

"אני מבקש שתצא מכאן קריאה, מכנס אחדות מאחרי הרבנות הראשית לישראל, שראש הממשלה וכל ראשי השלטון ידעו שאנחנו לא לבד, כל רבני ישראל מאחורינו. אסור להוציא את מערך הגיור מידי הרבנות הראשית לישראל. מה שהיה עד היום צריך להישאר ולהעביר את חוק הגיור", הוסיף הרב.

הוא התייחס למתווה הגיור של השר לשעבר משה ניסים. "הרבנות הראשית לישראל היא בלעדית המוסמכת לענייני גיור. לא יתכן שאדם שאינו תלמיד חכם יכתוב מתווה גיור בלי להתייעץ עם תלמידי חכמים סביבו. משה ניסים הקיף עצמו ביועצים רבים חילונים ואחרים, לא לקח אף ראש ישיבה או דיין שייעץ לו איך. לא רציתי לקבל אותו ואחרי לחץ מצד ראש הממשלה, הסכמתי לקבל אותו רק כי ראש הממשלה ביקש. עשו מזה פוליטיקה. כל מה שאמרתי לו – עשה הפוך. אמרתי לו שאסור שרבני ערים יגיירו – וכתב בדיוק ההפך".

הרב יוסף קרא למשתתפי הכנס לתמוך בקידום תזכיר חוק הגיור הממלכתי. "גיור רק לפי דין תורה. שלא יהיה פרצה אחר כך של הרפורמים והקונסרבטיבים. שתצא מפה קריאה לתמוך בחוק הזה".