הסיכום שיעצור את טרור העפיפונים?

גורמים דיפלומטיים אומרים כי הושג הסכם לעצירת ההסלמה, בתיווך חיצוני. על פי הסיכום חמאס יעצור את שיגור עפיפוני ובלוני הטרור.

ניצן קידר , ז' באב תשע"ח

עפיפוני תבערה
עפיפוני תבערה
צילום: דובר צה"ל

הסכמה בין ישראל לחמאס על רגיעה בגבול עזה. העיתון הערבי 'אל-חיאת' היוצא לאור בלונדון מדווח הבוקר (חמישי) כי ההסכם הושג באמצעות מדינה שלישית שתיווכה בין הצדדים.

על פי הדיווח, שנסמך על דברי גורמים דיפלומטיים שהיו מעורבים בהשגת הרגיעה, ארגון הטרור העזתי הודיע כי יפעל לעצירה מוחלטת של טרור העפיפונים והבלונים. בתמורה לכך, הסכימה ישראל להבטיח שלא תפתח בתקופה הקרובה במלחמה כוללת על זה.

עם זאת, בחמאס הבהירו כי לא יאבטחו את הגבול באופן הרמטי, כל עוד ישראל ממשיכה במצור על רצועת עזה, אך ישימו דגש על מניעת שיגורים מכל סוג שהוא לעבר שטח ישראל.

במערכת הביטחון אומרים כי אכן נראה שחמאס נכון לרסן את טרור העפיפונים, אך עד שהתוצאות לא ייראו בשטח, ישראל שומרת לעצמה את הזכות לתקוף כל משגרים של רקטות, עפיפונים או בלוני תבערה.

לערוץ 7 נודע כי מעבר למדינה השלישית שתיווכה בין הצדדים, ככל הנראה מצרים, העמיק בימים האחרונים שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדאנוב, את מעורבותו בניסיונות להביא לרגיעה בין הצדדים.

מלאדנוב שוחח בימים האחרונים עם ראשי חמאס בעזה ועם בכירים בישראל, בהם ראש השב"כ וראש המל"ל.