סמוטריץ': הצביעות זועקת לשמיים

"איפה אתם כל אותם פוליטיקאים שזועקים השכם והערב נגד הפגיעה בשלטון החוק?", תהה סמוטריץ' בתגובה למתקפות על חקירת הרב הקונסרבטיבי.

חזקי ברוך , ז' באב תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יצחק קלמן

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מגיב לביקורת שנמתחה הבוקר (חמישי) על עיכובו לחקירה של הרב הקונסרבטיבי דב חיון מחיפה.

"זו צביעות שזועקת לשמים", טען סמוטריץ' בתגובה לטענות לפיהן אכיפת החוק במקרה הזה איננה ראויה.

"איפה אתם כל אותם פוליטיקאים שזועקים שבר השכם והערב נגד הפגיעה בשלטון החוק? איפה אתם המתחסדים שמסבירים לנו בשצף קצף שאסור לתקוף את המשטרה? מה קרה? המעצר היום הוא בניגוד לאג'נדה אז אפשר לתקוף את המשטרה, אבי גבאי? אז שלטון החוק אינו חשוב, יאיר לפיד? צבועים", הוסיף ח"כ סמוטריץ'.

"לגופו של עניין, שליפה של אדם בשעת בוקר מוקדמת היא אכן פרקטיקה משטרתית מיותרת ומזיקה. אבל, וזה אבל גדול, חוק הוא חוק ומי שעובר עליו צריך לעמוד לדין. אני מחזק את ידיהם של הרבנות ושל משטרת ישראל", ציין סמוטריץ'.

לדבריו, "‏השארת תחום הנישואין והגירושין בידי הרבנות הראשית על פי דין תורה היא חשובה וקריטית כדי שנישאר כאן עם אחד ונוכל להתחתן אחד עם השני גם בעוד כמה דורות ללא חשש ממזרות ומבלי שנצטרך לנהל ספרי יוחסין. הדרישה קצרת הרואי לשנות את זה היא חסרת אחריות ונעשה הכל כדי למנוע אותה".

חיון עוכב לפנות בוקר על ידי שוטרי תחנת חיפה ונחקר בחשד לעבירה על סעיף 7 לפקודת הנישואין והגירושין, האוסר על קיום נישואין וגירושין פרטיים וקובע עונש מאסר של שנתיים על עריכת נישואין או גירושין ללא רישום וכן בחשד לעבירה על חוק העונשין.

"זה לא נעים להיגרר מהמיטה לחקירה בעוון קיום חופות כדת משה וישראל. אני לא עבריין, לא רוצח, לא פושע. נדהמתי", צוטט חיון בחדשות "כאן". לדבריו, "קשה לי לחשוב על מעשה יהודי פחות בערב ט' באב. המשטרה נגררה להיות כלי שרת בידי בית הדין הרבני האורתודוקסי. יום עצוב לדמוקרטיה בישראל".

ממשטרת ישראל נמסר, "מחובתה של משטרת ישראל לחקור כל עבירה שבוצעה בניגוד לחוק, ובפרט לאור החלטה מחייבת של מוסד שיפוטי מוסמך בישראל. גם במקרה זה פתחה המשטרה בחקירה לאור החלטה של בית הדין הרבני בחיפה לפיה בית הדין מורה למשטרת ישראל לחקור את הרב לאחר שעבר על חוק העונשין ופקודת הנישואין והגירושין בישראל".

במשטרה הוסיפו, "בהתאם להחלטה שיפוטית זו, מוקדם יותר השבוע זימנה אותו המשטרה לחקירה אך בחר שלא להתייצב במועד הנקוב. לאור זאת, נאלצה המשטרה לעכבו לחקירה הבוקר בסיומה שוחרר. יודגש כי משטרת ישראל הינה רשות מבצעת הפועלת רק בהתאם להוראות החוק (הרשות המחוקקת) ולהחלטות שיפוטיות (הרשות השופטת). מכאן ראוי שכל טענה ביחס לנושא תופנה לגורמים המחליטים ולא לאלו שמחויבים על פי חוק לאכוף את אותן החלטות".