ראש המועצה עצר את הטרקטור הפלסטיני

תושבי אבני חפץ הבחינו בפלסטינים מבצעים עבודות עפר בתוך היישוב, במטרה לחבר צינור מים לכפר סמוך. ראש מועצת שומרון עצר את העבודות.

ערוץ 7 , ז' באב תשע"ח

לא קיבלו אישור
לא קיבלו אישור
צילום: רועי חדי

תושבי היישוב אבני חפץ בשומרון הבחינו לאחרונה בפלסטינים המבצעים עבודות עפר בתוך שטח הנמצא בבעלות היישוב.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן שהגיע לשטח עם יו"ר הישוב שולי לנגרמן, הזעיק את קציני המנהל האזרחי והמשטרה ודרש מהם לעצור את העבודות לאלתר.

עד מהרה התברר כי העבודות נועדו לחבר את הכפר הערבי הסמוך לצינור מים. הפלסטינים טענו כי המנהל האזרחי אישר את העבודות אולם במועצה גילו כי לא כך הם פני הדברים.

"לא נאפשר בניה ופלישה לשטח ללא תיאום ואישור הן של הישוב והן של המועצה", הדגיש דגן, "אנו מצפים מרשויות החוק במנהל האזרחי לכבד את סמכותנו ואת אחריותנו המלאה על השטח, בוודאי שלא פחות משהיו עושים לו היה מדובר במקרה הפוך, שבו יהודים היו רוצים להעביר תשתית בשטח כפר ערבי".

ראש המועצה הבהיר, "עינינו לא צרה. אם לערבים בכפר הסמוך יש צורך במים נשמח לסייע אך רק בתיאום מסודר על פי החוק, תוך שימת דגש על שמירת תשתיות קיימות, ותוך התחייבות להעתיק את הצינור באם הישוב יראה לנכון לבנות במקום".

שולי לנגרמן, יו''ר אבני חפץ, אמרה כי ''מתיישב שהיה יוצא לשטח על כלי כבד בלי אישורים מתאימים היה נעצר וכליו מוחרמים תוך כותרות גדולות בעיתונות. פלסטיני שיוצא לשטח שאינו שייך לו מקבל גיבוי מלא לעבודה ללא אישורים תוך רמיסת זכויות וגרימת נזק עתידי בלתי הפיך".