מוסדות החינוך מתחברים לאינטרנט נקי

חברת נטספק ערכה כנס לנציגי ישיבות ואולפנות המעוניינים להצטרף לתוכנית למוגנות בסלולר עבור תלמידיהם. "מחוייבות גדולה של המוסדות".

בשיתוף עם נטספרק , ח' באב תשע"ח

משתתפי הכנס
משתתפי הכנס
צילום: שלומי פיוטרקובסקי

חברת נטספרק יזמה כנס לנציגים מישיבות תיכוניות ואולפנות ברחבי הארץ במטרה להפוך הסינון לסטנדרט חינוכי בסיסי, כדברי הרב יהושע שפירא.

צביקה אילן, סמנכ"ל נטספארק, מסביר כי "נטספארק מלווה את המוסדות כבר מספר שנים בנושא הסינון. היינו בתהליך למידה של הצרכים האמיתיים של המוסדות. הגענו השנה למצב בו אנחנו מבינים בצורה טובה יותר את הצרכים האלה".

במהלך הכנס חולקו לראשונה תעודות כבוד תחת הכותרת 'מוסד מוגן' לעשרות מוסדות שהצטרפו לתוכנית למוגנות בסלולר עבור תלמידיהם.

"ייסדנו את 'אות המוסד המוגן' וזה לא רק עניין טכני. האנשים והמוסדות שבאו לכאן - אומרים בעצם שהם לוקחים אחריות כדי לשנות את מדיניות וצורת השיח במוסד בנושא הסמארטפונים. התעודות הללו הן לא ברמה של פלסטר. הן מעידות שהמוסד לקח על עצמו מחוייבות גדולה מאוד", מוסיף אילן.

קובי אייל, מנהל הפנימייה בכפר הנוער בית חג"י, שנכנסת לתהליך ההגנה מסביר את חשיבותו. "מבחינתנו הגנה על הטלפונים של הנערים זה סוג של חגורת בטיחות. זה מהלך שאנחנו מצטרפים אליו ממש עכשיו.הנערים כבר מתחילים לשמוע שהולך להיות מהלך כזה. מאוד קשה להם לקבל את זה אבל זה חלק מההגנה והתמיכה שאנחנו צריכים לתת להם ולהעניק להם. אנחנו מאמינים שזה יעבוד ובצורה מיטבית".

שוקי סט, מנכ"ל אולפנת שירת הים, מוסיף כי "קודם כל מדובר על סוגיה חינוכית וחשוב להתייחס אליה ככזאת. אנחנו לוקחים אחריות בעניין הזה ויודעים שהמוסד צריך לתת מענה. רוב ההורים מאוד אוהדים ושמחים בתהליך".

יעקב שנייד, מנהל התיכון בישיבת דרכי נעם בפ"ת, מספר כי התלמידים הבינו את חשיבות הסינון המוסדי של הרשת. "היתה לנו היערכות רצינית עם הסברה חיצונית וגם הר"מים מסבירים. אי אפשר להגיד שזה קל אבל התלמידים מקבלים זאת בהבנה".