גורם ביטחוני:
השר אריאל יכול להאשים רק את עצמו

שר החקלאות טען שהממשל הירדני סיכל את עלייתו להר הבית בט' באב, אולם גורם ביטחוני מסביר כי כל ח"כ יכול לעלות להר פעם ב-3 חודשים.

ניצן קידר , ז' באב תשע"ח

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: הלל מאיר/TPS

גורם ביטחוני שולל הערב (חמישי) את טענתו של השר אורי אריאל ולפיה ראש הממשלה נתניהו מנע ממנו את האפשרות לעלות להר הבית בתשעה באב.

לדבריו, השר אריאל יכול בעיקר להאשים את עצמו במצב. "כשחודשה עליית חברי הכנסת באופן קבוע להר הבית, התוותה מערכת הביטחון כללים לפיהם כל ח"כ יוכל לעלות להר פעם בשלושה חודשים. השר אריאל מיהר להיות הראשון שעולה, ביודעו שהפעם הבאה שיוכל לעלות תהיה רק חודשים אחר כך".

הגורם הביטחוני רמז כי אריאל נהג בחוסר תום לב כשידע שאין באפשרותו לעלות להר ובכל זאת דאג לפרסם את פנייתו כדי ''לעשות עליה הון פליטי''.

לדבריו, ראש הממשלה אינו מעורב בעלייה ספציפית כזו או אחרת להר ויש הוראות ברורות שהותוו לחברי הכנסת ושרי הממשלה.

מוקדם יותר דווח בערוץ 7 כי השר אריאל טען שבקשתו לעלות להר נדחתה בעקבות פנייה של הממשל הירדני, שטען כי בעלייתו האחרונה להר הבית קישר השר אריאל בין חשיבות העלייה להר הבית לבין פרשת השבוע ''פנחס'', והדבר פגע בקדושת המתחם.

השר אריאל גם אמר, "לא יתכן שכל גורם חיצוני קובע את המדיניות בהר הבית - חוץ ממדינת ישראל. ערב תשעה באב, עלינו לחזק את הריבונות בכל מרחבי ארצנו. מתחילים בהר הבית ומשם לגליל לנגב לערבה ולכל שטחי יהודה ושומרון".

גורם מדיני המעורה בנושא העלייה להר הבית אמר בתגובה לדברים כי ירדן מעולם לא הטילה וטו על עליית אדם ספציפי להר וגם אם היתה מבקשת בקשה מסוג זה לגבי פרט או באופן כללי, היא היתה נענית שאין לה כל סמכות להתערב בנושא.