ח"כ השכל תתפטר מראשות "השדולה הגאה"

''במבחן התוצאה לא הצלחתי לשנות את החוק טרם ההצבעה, כעת עלי לקחת אחריות ולהתפטר", הסבירה חברת הכנסת מהליכוד.

חזקי ברוך , ח' באב תשע"ח

שרן השכל
שרן השכל
צילום: חזקי ברוך

ח״כ שרן השכל (הליכוד) החליטה להתפטר מתפקידה כיושבת-ראש ''השדולה הגאה'' בכנסת, נוכח אי ההצלחה להעביר את חוק הפונדקאות גם עבור זוגות גברים.

השכל הסבירה, ״בניגוד לשאר חברי הקואליציה ולדברים המופצים ברשתות, הצבעתי בעד ההסתייגות שקובעת שגם גברים יחידנים יוכלו להביא ילדים באמצעות הליך פונדקאות. חוק הפונדקאות הוא חוק שגברים רבים ייחלו לו, אך גם נשים רבות. טוב היה אם החוק לא היה מפלה ביניהם.

''יש שיטענו שהייתי צריכה להצביע נגד החוק ולנקוט בגישה כלפי נשים של 'אם אין לכולם אז אין לאף אחד', אני לא חושבת שזה היה נכון, נשות ישראל הן אלו אשר היו לנגד עיני ולכן הצבעתי בעדו. יחד עם זאת, עלי לשפוט את המציאות תחת כובע נוסף".

ח"כ השכל סיפרה כי איש מחברי הליכוד לא הסכים לשמש כיו"ר ''השדולה הגאה'' בכנסת. ''עם כניסתי לכנסת, בחרתי לשמש גם כיושבת ראש השדולה הגאה מטעם הליכוד. תפקיד שאף אחד מחבריי לא היה מעוניין לקחת על עצמו, שכן, וזאת יש להגיד ביושר, בהרכב הקואליציה הנוכחי להוביל להישגים תהיה משימה קשה עד בלתי אפשרית.

"תפקיד יושבת ראש השדולה אינו לשמש כעלה תאנה או להצטלם עם הקהילה במצעדים, אלא להוביל לשינוי אמיתי ולשוויון", הסבירה חברת הכנסת. ''במבחן התוצאה לא הצלחתי לשנות את החוק טרם ההצבעה, ולא הצלחתי לשכנע מספיק חברי כנסת להצביע יחד איתי בעד ההסתייגות. כעת עלי לקחת אחריות ולהתפטר.

''כפי שאתם יודעים, הצעת חוק מתקנת, המכילה בתוכה גם גברים יחידנים, הוגשה אתמול בכנסת ואני מתכוונת להפעיל את כל הכלים העומדים ברשותי כדי לסייע בקידומה. רק לאחר שתעבור, אשקול לחזור לתפקיד זה״, הוסיפה השכל.