אישום: פגע בהולכת רגל ונמלט מהמקום

תושב רהט נהג ללא רישיון בתוקף ופגע בצעירה הולכת רגל. במקום לעצור הוא ברח מהמקום, נטש את הרכב ודיווח למשטרה שהרכב נגנב.

ערוץ 7 , י' באב תשע"ח

פגע וברח. רהט
פגע וברח. רהט
פלאש 90

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מאהר נאיף אבו סיאם, תושב רהט, אשר לפני כשבועיים פגע בהולכת רגל.

אבו סיאם נהג בזמן התאונה ללא רשיון נהיגה בתוקף, ובכתב האישום נאמר שהוא אף נמלט מהמקום מבלי להושיט עזרה.

כתב האישום מייחס לאבו סיאם ביצוע עבירות של הפקרה אחרי פגיעה, שיבוש מהלכי משפט ונהיגה ללא רשיון נהיגה תקף וללא פוליסת ביטוח.

על פי כתב האישום, לפני כשבועיים, בשעת לילה מאוחרת, נהג אבו סיאם ברכבו בעיר רהט, זאת על אף שרישיון הנהיגה שלו פקע ביולי 2016, ומאז לא חודש. תוך כדי נסיעתו, פגע אבו סיאם עם חזית רכבו בהולכת רגל, בת 19, אשר חצתה את הכביש בכיוון נסיעתו, וירדה משטח ההפרדה לתוך נתיב נסיעתו.

כתוצאה מהתאונה, הצעירה הופלה על הכביש ונותרה לשכב במקום, עד אשר הובהלה באמצעות ניידת של הטיפול נמרץ לבית החולים "סורוקה".

מכתב האישום עולה שאבו סיאם לא עצר את רכבו במקום כדי לברר מה היו תוצאות התאונה ולא הזעיק עזרה. הוא נמלט עם רכבו מהמקום בנסיעה רציפה עד שהגיע לאזור המדברי הסמוך לתל שבע, שם נטש את הרכב.

כשעה לאחר התאונה צלצל אבו סיאם למוקד 100 של המשטרה ומסר למוקדנית הודעה כוזבת, לפיה הרכב נגנב ממנו, עת חנה בחניה של תחנת דלק "תפוז" ברהט, זאת כדי למנוע אפשרות לזהות אותו כמי שנהג ברכב בעת התאונה.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את אבו סיאם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.