בן גביר: למפגיני הלהט"ב יש חסינות?

עו"ד איתמר בן גביר דורש מהיועץ המשפטי לממשלה להסביר את הפער בין היחס למפגיני קהילת הלהט"ב למפגינים אחרים.

ערוץ 7 , י' באב תשע"ח

בן גביר
בן גביר
צילום: חזקי ברוך

עו"ד איתמר בן גביר פנה בצהריים (ראשון) במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט בבקשה שיבהיר האם מי שמשתייך לקהילת "הבית הפתוח" יכול לחסום כבישים.

במכתבו מפנה עורך הדין את היועץ המשפטי לממשלה לשורה של הפרות סדר שהתרחשו במהלך היום במהלך שביתת אנשי הבית הפתוח, ובהם חסימת כבישים וצירים מרכזיים במדינת ישראל.

בין היתר הוא כותב "כאשר ילדות בגיל 14 חסמו את נתיבי איילון המשטרה, הפרקליטות ובעקבותיהם גם בית המשפט העליון של מדינת ישראל קבעו כי מדובר בעבירה חמורה, מסכנת חיי אדם, מונעת מאמבולנסים ורכבי הצלה להגיע ליעדם ויש להשליך ילדות ללא עבר פלילי למעצר בגין כך"

במכתבו טען עו"ד בן גביר עוד, "לאור ההחלטות בעניינים של עצורת גוש קטיף עמונה או נתיב האבות, לא ברורה לי אוזלת היד של אדוני והמשטרה בטיפול בכל אותם מתפרעים ולהבנתי המשטרה קיבלה הוראות 'להכיל' את המחאה הזאת. לא נותר לי אלא לתהות ולשאול מדוע מערכת אכיפת החוק של מדינת ישראל מפלה בין מין למין בין דם לדם, וכאשר המדובר במחאה שכפי הנראה רוב רובם של אנשי משרדי המשפטים ושופטי העליון מזדהים איתה פתאום אין מעצרים, אין כתבי אישום ואין בקשות לעצור עד לתום ההליכים".

עו"ד בן גביר מוסיף כי מבדיקה שערך עולה כי בעקבות חסימות הכבישים עוכבו פעילים בודדים של הבית הפתוח וגם אלה שוחררו כעבור זמן קצר ביותר.

במכתבו הוא מוסיף, "אבקשך להבהיר לי האם אכן לאנשי הקהילה הלהטבי"ת יש חסינות מפני מעצר בגין חסימת כבישים. בשעה האחרונה שמעתי גם שדובר הקהילה בבאר שבע מאיים כי אנשיו ינקטו באלימות ויסלימו את המאבק, אין ספק שאם היה מדובר במתיישב תושב יצהר היו שוטרים פורצים אליו לבית תוך דקות, אבקש לעדכן אותי האם בכוונם לנקוט בצעדים נגד אותו אדם ( אור ארז שמו) ואם לא מה הסיבה למדיניות האפליה והקיפוח ואוזלת יד שלטון החוק במדינת ישראל"

בסיום מכתבו מודיע עורך דין בן גביר שיעקוב אחרי התנהלות המשטרה וכי במידה שלא יוגשו כתבי אישום הוא לא רק ישקול לעתור לבית המשפט העליון אלא גם ישמור את כל התמונות למקרים בהם מפגינים מהימין עומדים לדין בגין חסימת כבישים והתבטאויות כאלה ואחרות ויטען כי המדובר באפליה.