גיוס מחזור יולי יוצא לדרך

היום יחל גיוס של מחזור יולי 2018 לתפקידי לחימה ביחידות השדה.

ערוץ 7 , י"א באב תשע"ח

הפסל המוצב בבקו"ם ברוחב שבעה מטרים אשר נבנה בהמשך להובלת הפרוייקט ״רקרבי״
הפסל המוצב בבקו"ם ברוחב שבעה מטרים אשר נבנה בהמשך להובלת הפרוייקט ״רקרבי״
צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל מוסר כי היום (שני) יחל גיוס של מחזור יולי 2018 לתפקידי לחימה ביחידות השדה.

במחזור הגיוס שיסתיים ב-2 באוגוסט צפויים לפקוד את חמש לשכות הגיוס אלפי מתגייסים חדשים שיעברו את תהליך הגיוס ויצטרפו לשורות צה"ל.

במשך שבועיים יתגייסו הלוחמים הבאים של יחידות השדה בצה"ל כאשר בכל אחד מימי הגיוס צפויים להתגייס מאות לוחמים. הגיוסים הקרובים מממשים את תפיסת צה"ל כצבא העם, אליו מתגייסים גברים ונשים מכלל רבדיי החברה הישראלית, המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולמערכים נוספים.

כחלק מתהליך שלם שמנוהל בצה''ל להוקרה, תגמול ורווחת החיילים ובראשם לוחמי צה''ל, הושק קמפיין ''רקרבי'' המבקש להוקיר את פועלם של לוחמי צה''ל ולעודד גיוס ליחידות הקרביות.

מדובר בקמפיין ארוך טווח המלווה את הגיוסים והשלבים הקודמים להם בתקופת המלש''ביות (מועמדים לשירות ביטחון), ואת הצעדים הננקטים בצה''ל לתגמול ולרווחת החיילים ובהם- ציוד אישי קרבי, נקודות לרכישת ציוד, לימודים אקדמיים לאחר השירות במסגרת תוכנית ''ממדים ללימודים'' ועוד.

מהלכים אלו ונוספים נועדו להוקיר את המערך הלוחם ולהדגיש את חשיבות ומשמעות תפקיד הלוחם בצה"ל.

מנתונים שמפרסם הבוקר דובר צה"ל אודות כלל מתגייסי יולי 2018 עולה כי ממוצע הגילאים במחזור גיוס זה עומד על 18.8. המתגייס המבוגר ביותר במחזור גיוס זה הוא בן 27.3 והמתגייס הצעיר ביותר במחזור הגיוס הוא בן 17.7.

בנוסף, במחזור גיוס זה מתגייסים 288 עולים חדשים. מדינות שמהן עלה מתגייס אחד הן אירלנד, אל סלוואדור, אקוודור, אריתריאה, ארמניה ,בוסניה, ג'מייקה, גואדלופ, טוניס, יוגוסלביה, לוקסמבורג, ליטא, מרוקו, ניו-זילנד, סין, סלובקיה, עיראק, פנמה, פרגוואי, קניה וקפריסין.

המדינות מהן עלו הכי הרבה מתגייסים במחזור גיוס הנוכחי הן – אוקראינה (312), ארצות הברית (248), אתיופיה (492), צרפת (167) ורוסיה (285).

לוח גיוס הלוחמים.
צילום: דובר צה"ל