תמונות קשות: ירה בתוקף והרג אותו

אדם ירה באדם אחר והרגו לאחר שדחף אותו והפילו, במריבה על מקום חניה. הוא לא יואשם בעבירה בגלל שהחוק בפלורידה עומד לצידו.

תגיות: ירי פלורידה
גיא כהן , י"א באב תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: רויטרס

אדם ירה באדם אחר בפלורידה והרג אותו, לאחר שדחף אותו והפילו לארץ.

האירוע התרחש ביום חמישי האחרון, בעת מריבה על מקום חניה בפלורידה. השריף המקומי אמר שהיורה לא יואשם בעבירה – בגלל שהחוק עומד לצידו.

האירוע התרחש במגרש חניה מחוץ לחנות קמעונאית, ותועד במצלמת האבטחה. התמונות עלולות להיות קשות לצפייה.

על פי הדיווחים, התקרית החלה כאשר מייקל דרג'קה, בן 47, התווכח עם בריטני ג'ייקובס, בת 25, שהחנתה את מכוניתה בחניית נכים. מרקייס מגלוקטון, בן 28, בן זוגה של ג'ייקובס, יצא מהחנות וראה את דרג'קה מתווכח עם חברתו. הוא התקרב אליו והפיל אותו לארץ בדחיפה אחת.

דרג'קה שלף אקדח, אותו החזיק ברישיון, כיוון אותו אל מגלוקטון וסחט את ההדק. מגלוקטון, שנפגע מכדור אחד בחזה, נמלט מהמקום – ובהמשך התמוטט ומת.

השריף של נפת פינלאס, בוב גואלטיירי, אמר לתחנת טלוויזיה מקומית: "הוא אמר לשוטרים שהיה חייב לירות כדי להגן על עצמו. אלה העובדות וזה החוק. איך שלא תסובב את זה, זו היתה דחיפה אלימה שהפילה אותו לארץ".

גואלטטירי הודיע ביום שישי כי דרג'קה נוקה מכל חשד לעבירה. לדבריו, דרג'קה חשש לחייו ולכן הוא מכוסה במסגרת החוק. התובע המקומי יכול עדיין להחליט לעצור אותו.

דרג'קה ניגש אל ג'ייקובס והתעמת איתה משום שלא היה לה רשיון להחנות את מכוניתה בחניית נכים. במכונית שהו שניים מילדיהם של בני הזוג – בני שלוש וארבעה חודשים. בנם בן החמש נכנס לחנות ביחד עם אביו.

מרבית מדינות ארה"ב חוקקו חוקים המתירים ירי במצב שבו נשקפת סכנת חיים ליורה.